Rengarenk yürüyüş

Giriş Tarihi: 21.4.2015
Rengarenk yürüyüş

Renkli görüntülere sahne olan 11'inci Antik Patara Su Yolu Yürüyüşü'nde gelenekler yeniden canlandı. Yürüyüşe yaklaşık 2 bin kişi katıldı

Antalya'nın Kaş İlçesi'nde bu yıl 11'incisi düzenlenen Antik Patara Su Yolu Yürüyüşü, karnaval havasında geçti. Su Yolu Yürüyüşü'ne, Kaymakam Selami Kapankaya, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Murat Aydın, Belediye Başkanı AK Partili Halil Kocaer, Emniyet Müdürü Murat Şahin, Patara Kültür ve Tanıtma Derneği Başkanı Arif Otlu, yerli ve yabancı turistler, Antalya ve Muğla bölgesindeki Yörük derneklerinin temsilcileriyle vatandaşlardan oluşan yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

YÖRESEL ŞARKILAR SÖYLENDİ
İslamlar Mahallesi'nden Patara Antik Kenti'ne su götürülen tarihi su yolunun Delik Kemer Mevkisinde toplanılmasının ardından at, eşek, deve ve koyunların bulunduğu grup davul zurna ekibi eşliğinde yürüyüşe geçti. Deniz seviyesinden 600 metre yükseklikteki dar su yolunda 8 kilometrelik yürüyüşün ardından mola verildi. Burada çevre illerden yürüyüşe katılan Yörükler, halk oyunları ve skeçler sundu, Yörük göçü canlandırıldı, yöresel deyişler okundu. Sonrasında 4 kilometrelik yürüyüşün ardından Patara Mahallesi meydanına ulaşıldı. Burada da çeşitli gösteriler sunuldu, yöresel şarkılar söylendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rengarenk yürüyüş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN