Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmcilerden Almanya açılımı

Giriş Tarihi: 21.4.2015
Turizmcilerden Almanya açılımı

Rusya'da yaşanan ruble krizi turizmcileri Alman turiste yöneltti. Turizmciler Alman pazarını yeniden harekete geçirmek için tanıtıma ağırlık veriyor

Rusya'da yaşanan Ruble krizi turizmciyi Alman pazarına yöneltti. Geçtiğimiz sezon Antalya'ya gelen turist sıralamasında tahta oturan Ruslar ruble krizinden etkilendi. Türk turizmci de ikinci büyük pazar olan rotayı Almanya'ya çevirdi. Bu yıl Almanya'dan Antalya'ya gelecek turist sayısında yüzde 9 artış bekleyen turizmciler, Rus turist açığını Almanlarla kapatmayı hedefliyor. Antalya'ya gelen turist sıralamasında geçtiğimiz yıl ikinci sıraya düşen Alman turistler bu sezon yine Türk turizmcinin umudu oldu.

DAHA AKTİF ANLATILMALI

Berlin Kültür ve Tanıtma Müşaviri Tahsin Yılmaz, "Türkiye'ye Almanya'dan gelen turist profili aile ve çocuklu aileler. Genç Almanlara da Türkiye'yi açmak gerekir" diye konuştu. Bağımsız Seyahat Acenteleri Örgütü Başkanı Manuel Molina ise, "Alman turisti Türkiye'ye yönlendirmek için büyük gayret sarfediyoruz. Türkiye çok pozitif bir pazar, inişli çıkışlı pazarı yakından takip ediyoruz. Türk turizmini Almanlara daha fazla anlatabilmeliyiz" diye konuştu.

12 AY ALMAN TURİST

TÜROFED Başkanı Osman Ayık ise Alman pazarının en önemli Pazar olduğunu söyledi. Ayık, "Alman pazarı bizim için en önemli pazarlardan. İki ana bloğumuz var, Almanya ve Rusya. Bu iki blokta bizim sezonumuzun nasıl geçeceğini belirler. Alman pazarı ile Rus turist kaybını telafi etmeyi planlıyoruz. Gelen Alman turisti 12 aya yaymak istiyoruz" dedi. Toplantıya katılan Manavgat-Side Turistik Otelciler Birliği (MASTOB) Başkanı Cengiz Haydar Barut, da Alman turistin en çok tercih ettiği Side bölgesinde bu yıl geçtiğimiz yıla göre hareketliliğin gözlendiğini ifade etti. Cengiz Haydar Barut, Alman turist 12 ay geliyor. Deniz, güneş, kumu seviyorlar 12 ay geldikleri için biz Alman turistlerden memnunuz" ifadelerini kullandı.

BERLİN'DE BULUŞTULAR

Antalya'da Rus turist sayısı ilk kez geçtiğimiz yıl Alman turistleri geride bırakmış ve gelen turist sıralamasında 3 milyon 336 bin 977 kişi ile birinci sıraya yerleşmişti. 2014 yılında yüzde 21 oranında artış gösteren Rus turist sayısı bu yıl gerileme ile başladı. Rotayı Alman pazarına çeviren turizmciler Almanya'nın Berlin şehrinde düzenlenen workshopa ilk kez katıldı. Tur operatörleri ve Türk turizmcilerin bulunduğu etkinlikte, Türk turizmciler Rus turist açığını kapatacak Alman turisti Türkiye'ye yeniden yöneltmek için tanıtımda bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmcilerden Almanya açılımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN