Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çevre duyarlılığı için Adblue ihtiyacı doğdu

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Çevre duyarlılığı için Adblue ihtiyacı doğdu
1988 yılında BP bayisi olarak akaryakıt sektöründe hizmet vermeye başlayan Kpz Kimya, 2008 yılında dördüncü istasyonunu da faaliyete geçirdikten sonra, faaliyet alanını genişleterek hafriyat, inşaat, organik tarım ve mermer sektöründe de hizmet vermeye başladı. 2012 yılında VDA, TSE, ISO9001- 14001-18001 standartları çerçevesinde Adblue üretimine de başlayarak kısa bir sürede sektörün güvenilir sayılı firmaları arasındaki yerini aldı.

ADBLUE İHTİYACI

Günümüzde, egzoz sistemlerine seçici katalitik indirme (SCR) takılı olan sisteme sahip araçlar için özel olarak üretilen çözeltiler, çevre korumasında oldukça önemli bir yere sahip. SCR ile donatılmış dizel araçlar 2006 yılının sonu itibariyle kullanılmaya başlanmış ve bu araçlar için Türkiye'de AdBlue ihtiyacı doğdu. Türkiye'de birçok marka olmasına rağmen Adblue, VDA (Verband der Automobilindustrie) firmasına ait tescilli tek marka.

ZARARSIZ ADBLUE
Adblue'nun zehirli ve yanıcı olmayan sulu üre çözeltisi olduğunu belirten firma yetkilileri, "Adblue nitrojen oksitlerin zararlı emisyonlarını azaltmak için katalitik konvertör içindeki egzos gazlarının içine enjekte edilir. Oluşan kimyasal reaksiyon sonucu egzosdan zararsız bir şekilde nitrojen ve su buharı olarak çıkar. Adblue, ne patlayıcı ne de çevreye zararlıdır ve taşınabilir sıvıların minimum risk kategorisinde sınıflandırılmaktadır" dedi. Sistemin öneminin anlaşılması için testler yapıldığını belirten firma yetkilileri "Adblue kullanan bir araç, kullanmayan modern bir araçla aynı miktarda nitrojen oksit salınımı yapmaktadır" açıklamasını yaptılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevre duyarlılığı için Adblue ihtiyacı doğdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN