Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kent nefes alacak

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Kent nefes alacak

Eski İl Özel İdare Alanı, Yavuz Özcan Parkı ve Kadın Yarını kapsayan alanda yürütülen projede son aşamaya gelindi

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Eski İl Özel İdare Alanı, Yavuz Özcan Parkı ve Kadın Yarını kapsayan alanda başlattığı park proje çalışması tüm hızıyla sürüyor. Alt yapısı tamamlanan projenin yüzde 75'lik kısmı geçildi. İmalatı tamamlanan su havuzları ise çalışır duruma gelirken, bir yandan da parkın peyzaj düzenlemesi yapılıyor.

ASMA KÖPRÜ BİTİYOR

Proje kapsamında Yavuz Özcan Parkı'yla yıkılan İl Özel İdaresi alanını Kadın Yarı içerisinden bağlayacak çelik köprünün imalatı da tamamlandı. 120 metre uzunluğundaki seyir parkuru, tarihi köprünün altından geçerek falezler boyunca devam ediyor. Çalışmalar bittiğinde çelik taşıyıcılı ahşap kaplama yürüyüş parkuruyla her iki park vadi içinden birbirine bağlanacak.

PARKTA NELER VAR?

Gerçekleştirilen projede, Eski İl Özel İdaresi alanında 'Çocuk ve Çiçek' teması işleniyor. Bu alanda 2 adet süs havuzu 1 adet runner tip havuz bulunacak. Pamuk Prenses ve 7 Cücelerin bitki heykelleri (topiary), çiçek şelalesi ve oyun alanıyla park, özellikle çocuklar için cazip hale getirilecek. Yavuz Özcan Parkı'nda ise 'Sanat ve Çiçek' teması tercih edildi. Parkta gerçek insan ölçüleriyle orantılı bitki heykellerinden oluşan küçük bir orkestra, piyano formunda süs havuzu ve mevsimlik çiçeklerle oluşturulmuş boya paleti formunda çiçek parteri bulunacak. Park içine ayrıca çiçeklik haline getirilmiş piyano yerleştirilecek ve piyanonun içinden su akışı sağlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kent nefes alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN