Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kültür, sanat ve huzurun başkenti: Manavgat

Manavgat, Belediye Başkanı Şükra Sözen'in hayata geçirdiği sosyal yatırımlarla kültür, sanat ve huzur kenti haline geldi

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Kültür, sanat ve huzurun başkenti: Manavgat
Manavgat, Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in hayata geçirdiği Atatürk Kültür Merkezi, İbrahim Sözen Gençlik Merkezi, Atatürk Stadyumu ve Huzurevi gibi büyük sosyal yatırımlarla kültür, sanat ve huzur kenti haline geldi.

SOSYAL YATIRIMLAR

Başkan Sözen, son yıllarda hayata geçirdiği insan odaklı büyük sosyal yatırımlarıyla Manavgat'ı adeta kültür, sanat, spor ve huzur kenti haline getirdi. Sözen'in hizmete açtığı Atatürk Kültür Merkezi, Atatürk Stadyumu, İbrahim Sözen Gençlik Merkezi ve Huzurevi gibi yatırımlar kent hayatını oldukça aktifleştirirken, Manavgat halkının yaşam şekli ve geleceğe bakış açısında da pozitif değişimlere neden oldu.

AKM ÇOK AKTİF

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında açılışı yapılan ve kentte bir ilk olan Atatürk Kültür Merkezi (AKM), kentin kültür, sanat ve sosyal yaşamına olumlu katkı sağladı. Tiyatro ve konferans salonları ile sergi ve spor alanlarından oluşan AKM'de her akşam bir etkinlik yer alıyor. Haftanın 5 günü çeşitli tiyatro ve sanatsal etkinliklerin yapıldığı AKM, önündeki geniş meydanı ve görsel güzelliği ile de kent halkının buluşma noktası oldu. Manavgat halkı genci, yaşlısı, kadını, erkeği ve çocuğu ile sık sık belediyenin ücretsiz tiyatro gösterilerini de izleyerek hoşça zaman geçiriyor.

GENÇLİK MERKEZİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in kentte ilk defa hayata geçirdiği yatırımlarından birisi de İbrahim Sözen Gençlik Merkezi oldu. Son derece değişik ve modern mimarisi ile kente farklı bir güzellik kazandıran bu büyük yatırım, özellikle gençlerin eğitimine büyük katkı sağlıyor ve onların kişisel gelişimlerini de olumlu yönde etkiliyor. Çeşitli dallarda kursların verildiği İbrahim Sözen Gençlik Merkezi, büyük konferans salonuyla da önem kazanıyor. Gençler, kadınlar ve çocuklar merkezde keyifli ve öğretici zamanlar geçiriyor.

HUZUREVİ KENTTE İLK

Mimar Sinan Mahallesi'nde açılışı yapılan Huzurevi de kentte ilk olan sosyal yatırımlardan birisi. Başkan Sözen'in sözünü verip hayata geçirdiği Huzurevi'nde Ocak ayından itibaren yaşlı vatandaşların kayıt ve kabulü yapılmaya başlandı. Başkan Sözen, şu anda 10 yaşlının keyifli yaşamlarını sürdürdüğü 5 yıldızlı otel konforundaki Huzurevi'ni sık sık ziyaret ederek onların gönüllerini alıyor.

HAYALERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK
Kültür Merkezi, Gençlik Merkezi, Stadyum ve Huzurevi'nin kentte ilkleri halka yaşattığını belirten Başkan Sözen, sosyal yatırımların devamının da geleceğini dile getirerek, "Manavgat'ta yaşayan tüm insanlarımıza hizmet etmek için göreve geldik. İnsanın hayallerini gerçekleştirmiş olması, yapmak istediklerini neticeye götürmesi kadar güzel bir şey olamaz. Manavgat'la ilgili hayallerimizi neticeye götürmek için yola çıktık. Manavgat'ın ihtiyaçlarını planlayarak hepsini projeye dönüştürdük. Ve geçen süreçte zorluklara rağmen sosyal projelerimizi bir bir gerçekleştirdik" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kültür, sanat ve huzurun başkenti: Manavgat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN