Sosyal hizmetler tek çatı altında

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal belediyeciğin tüm gereklerini KOSHİM'de tek bir çatı altında yerine getirdiklerini söyledi

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Sosyal hizmetler tek çatı altında
2014 yerel seçimlerin ardından çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, geride kalan bir yıllık süre içinde hayata geçirdikleri projeleri sıraladı. Sosyal belediyeciliğin tüm gereklerini tek bir çatı altında yerine getirdiklerini belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bölgede ihtiyaç sahibi herkesin gıdadan giyime tüm ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşıladıklarını söyledi.

SOSYAL HİZMETLER MERKEZİ

Gıda ve Giyim Bankası, Engelli Merkezi, Beslenme ve Diyet Bölümü, Aile Danışma Merkezi, Evde Bakım Servisi gibi birçok sosyal destek birimi Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi'nde (KOSHİM), tek çatı altında toplandı. Konyaaltı Belediyesi, KOSHİM eliyle her ay yüzlerce kişiye yardım yapıyor.

GİYİM BANKASI

Belediye'nin ayrıca KOSHİM çatısı altında hizmet veren Giyim Bankası ile de yüzlerce kıyafeti vatandaşın beğenisine sunduğu kaydedildi. KONKART sahibi vatandaşların ayakkabıdan, giyime, oyuncaktan çeşitli ev eşyasına kadar pek çok ürüne ücretsiz ulaşabildikleri ve Konyaaltı Belediyesi'nin Giyim Bankası ile 407 kişiye yardım eli uzattığı ifade edildi.

BESLENME VE DİYET BÖLÜMÜ

KOSHİM çatısı altında hizmet veren Beslenme ve Diyet Bölümü'nde günümüzün belki de en büyük sorunu olan obezite hastalığı ile mücadele yolları anlatılıyor. Diyete bağlı kronik rahatsızlıkları uzman hekimler tarafından tespit edilen hastalar, Beslenme ve Diyet Bölümü'ne gelerek, sağlıklı bir yaşam için yol haritası ediniyor. Kas, yağ, kilo gibi vücut analizinin de yapıldığı bölümde yaklaşık bir yıl gibi kısa bir süre içinde bin 807 kişi beslenme ve diyet hakkında bilgi aldı.

KÜTÜPHANE

Her yıl düzenlediği Konyaaltı Kitap Fuarı'yla binlerce kitapseveri Antalya'da buluşturan Konyaaltı Belediyesi, 14 bin kitap mevcutlu kütüphane ve bilgisayar sınıfını da KOSHİM'de hizmete açtı. Hafta içi her gün 08.00- 17.00 saatleri arasında hizmet veren kütüphane, özellikle öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor.

SPOR KOMPLEKSİ

Yaklaşık 3 ay gibi kısa bir süre içinde inşaat çalışmaları tamamlanan Konyaaltı Belediyesi Spor Kompleksi de, 4 adet spor salonu, misafir takım odaları, doping ve hakem odalarıyla modern bir tesis olarak hizmete açıldı. Antalya'ya kampa gelen futbol takımlarının da kullanımına sunulabilecek olan Spor Kompleksi'nde isteğe göre lig maçları da oynanabilecek.

ÇOCUK KREŞİ YÜKSELİYOR
Temeli geçtiğimiz günlerde atılan Konyaaltı Belediyesi Çocuk Kreşi'nde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Başkan Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi Çocuk Kreşi inşasının 6 ay gibi kısa bir süre içinde tamamlanacağını bildirdi. 180 çocuk kapasiteli kreşin bodrum ile birlikte 5 kattan oluşacağını dile getiren Muhittin Böcek, 611 metrekare kapalı alanı olan kreşin 9 derslikli olacağını söyledi.

GIDA BANKASI
Konyaaltı Belediyesi 'Gıda ve Giyim Bankası' ihtiyaç sahibi onlarca kişiye ücretsiz alış veriş imkanı sunuyor. Yardıma muhtaç olduğu resmi kuruluşlarla belirlenen kişiler, Konyaaltı Belediyesi tarafından verilen KONKART ile market alış verişlerini yapabiliyor. Konyaaltı Belediyesi'nce kendilerine verilen KONKART ile her ay belli ölçüde alışveriş yapabildikleri, Konyaaltı Belediyesi'nin bir yıldır hizmet veren Gıda Bankası ile de yaklaşık 862 kişiye ücretsiz market alışverişi imkanı sağladığı belirtildi. Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi bünyesinde yer alan Gıda ve Giyim Bankası'nda 600 çeşit market ürünü yer almakta.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal hizmetler tek çatı altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN