Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yükseliş'in yükselişi

Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Necmettin Çalık, 'Bize güvenen veli ve öğrencilerimiz sayesinde bugünlere geldik' dedi

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Yükseliş'in yükselişi
Antalya'nın Serik İlçesi'nin ilk dershanesi ve ilk kolejini eğitim öğretim hayatına kazandıran Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Necmettin Çalık, "Bize güvenen veli ve öğrencilerimiz sayesinde bugünlere geldik. Bugünlere gelmemizde en büyük etken eğitim anlayışımızdır. Eğitim anlayışımız da ilk olarak kişilikli, özgüvenli, çağdaş ve inançlı bireyler yetiştirmek üzerine. Çünkü ne iş yaparsa yapsın kaliteli, karakterli ve modern bireyler en önde yer alır. Bizim de ilk hedefimiz bilgi olarak donanımlı, farklı, çizgi üstü nesiller yetiştirmek" dedi. Başarılarının bir diğer kaynağının çok çalışmak olduğunu vurgulayan Çalık, "Her zaman çalıştık. Hiçbir başarı kendiliğinden ortaya çıkmaz. Her şeyden önce saygı duyup çalışmaya öncelik vermek gerekiyor. İnsan çalıştığı ve emek verdiği sürece karşılığını mutlaka alıyor. Bunun yanında yenilikleri takip etmek ve kendini geliştirmek de önemli" diye konuştu.

YURT DIŞI İLETİŞİMİ

Yükseliş Koleji açıldığı günden bugüne kadar her yıl yurt dışındaki pek çok okulla iletişim halinde olduklarını açıklayan Çalık, "Kardeş okul projesi ile çocuklarımızı İngiltere, Almanya, Macaristan, Slovakya gibi birçok ülkeye gönderdik. O ülkelerden gelen misafirlerimizi de en iyi şekilde ağırladık. Ülkemizi, yaşadığımız şehri ve kültürümüzü tanıttık. Çocuklarımızın kendi yaşıtlarıyla sosyal ve kültürel paylaşımlarda bulunmalarını sağladık. Bu geziler çocuklarımıza özgüven duygusunun yanında, okulda öğrendikleri yabancı dillerini kullanma, pratik yapma imkanı ve dünyanın sadece yaşadıkları yerden ibaret olmadığı farkındalığını yarattı. Bu işin gelişmiş ülkelerde nasıl yapıldığını yakından takip ettik. Olumlu örnekler aldık, teknolojiyi de eğitimle doğru orantılı kullanınca başarıya ulaştık" dedi.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Yabancı dil eğitiminin öncelik verdikleri bir konu olduğunu vurgulayan Çalık, "İngilizce, Almanca olarak iki dil öğretiyoruz. Bunun yanında sporun eğitime olumlu katkısı inkar edilemez. Okulumuz sporda özellikle hentbolda büyük başarılar elde etti" diye konuştu. Başarıdan başarıya koşan Yükseliş Koleji'nde önümüzdeki yıl 10. yılı kutlayacaklarını belirten Çalık "Kreşimizle, anaokulumuzla, ilk ve ortaokulumuzla, Anadolu lisemizle ilçemize ve ülkemize çizgi üstü nesiller yetiştirerek hizmet etmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yükseliş'in yükselişi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN