Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin en uzun 2'nci tüneli geliyor

AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Finike ile Kalkan arasındaki 119 virajı olan yolun, Türkiye'nin en büyük 2. tüneli ile geçileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 23.4.2015
Türkiye'nin en uzun 2'nci tüneli geliyor
AK Parti'nin Antalya birinci sıra milletvekili adayı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, Kaş, Demre ve Finike'de aday tanıtım toplantılarına katıldı. Elvan, buralarda yaptığı konuşmalarda Batı Antalya için planlanan dev ulaşım yatırımının müjdesini verdi. Projeye göre Finike-Kalkan arasındaki 119 virajın olduğu yol biraz kuzeye alınarak virajsız hale gelecek. Yol üzerinde 8 kilometre uzunluğunda Türkiye'nin en uzun ikinci tüneli yer alacak. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve AK Parti Antalya milletvekili adayları ile birlikte seçim çalışması için Batı Antalya turu düzenleyen Elvan, "Antalya'dan Kalkan'a kadar ulaşım sorununu bölünmüş yolla bitireceğiz. Bu projemizde tünel olacak, biraz kuzeyden geçeceğiz. Sahil şeridinden geçmeyeceğiz. Sadece bir tünelimizin uzunluğu 8 kilometre. Aşağı yukarı 1.5 kilometrelik viyadükler olacak. Bunlar büyük ölçüde hazırlandı. Projesi biter bitmez yolumuzda 19 kilometre kısalıyor ve çok kısa bir sürede Antalya'dan Kaş'a ulaşma imkanına kavuşacaksınız" dedi.

119 VİRAJ ARTIK GEÇİLMEYECEK
Çiftçiye kolaylık olması için Kaş-Gömbe yollarını düzenleyeceklerini söyleyen Elvan, "Kaş-Gömbe-Korkuteli-Elmalı yolumuzun proje çalışmaları tamamlanmak üzere. Proje çalışmalarını bitirir bitirmez ihalesine çıkacağız ve o zor coğrafyayı çok rahat ve konforlu bir şekilde geçmenize imkan sağlayacağız. Biraz önce Finike- Demre üzerinden geldik. Ne kadar olduğunu sayanınız oldu mu? 119 virajımız var. Bu virajların tamamını kaldıracağız, artık onlardan kurtulacaksınız" diye konuştu.

KIBRISCIK BARAJI VE HAVAALANI

Müjdeli haberleri sürdüren Lütfi Elvan, "Önemli projelerimizden biri, Kıbrıscık Barajı. 1 Haziran'da ihalesi var, şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Özellikle Kaş'ın tarımda çok büyük potansiyeli olduğundan, bu bölgede yoğun bir şekilde gölet yapımına hız vermemiz gerekiyor. Sulamayı daha iyi yapabilmemiz için bunu yapmamız gerekiyor" dedi. Antalya'nın batısında beklenen havaalanı projesi için de konuşan Elvan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Her bir vatandaşımızın bulunduğu yerden 100 km mesafede havaalanına ulaşmasını istiyoruz. Biz milyarlarca dolarlık yatırım gerçekleştiriyoruz. Havaalanının masrafı 150 milyon lira. Dolayısıyla havaalanı yapmak mesele değil, yaparız, hiçbir sıkıntısı olmaz. Ama bizim istediğimiz şu; bu havaalanı etkin olarak kullanılmalı. Onun için fizibilitesini yapıyoruz. Tamamlar tamamlanmaz tarihini de Büyükşehir Başkanı Menderes Türel ile birlikte sizle paylaşacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin en uzun 2'nci tüneli geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN