Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Jandarma iş başında

Antalya Jandarması yaptığı uygulamalarıyla tüm Türkiye'ye örnek oluyor. Jandarmanın amacı vatandaşı cezalandırmak değil, yollardan evlere kara haber ulaşmamasını sağlamak

Giriş Tarihi: 27.4.2015
Jandarma iş başında
Jandarma Genel Komutanlığınca kurulan trafik timleri, karayollarında hayat kurtaran önlemlerin alınmasında ve trafik kurallarının uygulanmasında etkin rol oynuyor. Özellikle kırsal bölgelerde görev yaparak önemli ihtiyaca karşılık veren timler, emniyet kemeri ve motosiklet sürücülerinin kask denetiminden, öğrenci servislerinin denetlenmesine kadar karayollarında güvenli seyahat için gerekli önlem ve uygulamalarda görev alıyor. Timler, Antalya'nın kırsal bölgelerinde kente gelen ziyaretçilerin ve Antalyalıların güvenliği için gerekli tedbirleri alıp, uyarıları yapıyor.

SERVİSLERE SIKI DENETİM
İl Jandarma Komutanlığı Trafik Kısım Amiri Üsteğmen Mustafa Merter Şarlak, "Antalya'da 2014 yılında 14 motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti, 612'si ise yaralandı. Amacımız vatandaşlarımızı cezalandırmak değil, karayollarından hiçbir eve kara haber ulaşmamasıdır" dedi. İldeki jandarma sorumluluk bölgesinde geçen yıl meydana gelen 2 bin 5 trafik kazasının 828'inin aşırı hızdan kaynaklandığını vurgulayan Üsteğmen Şarlak, bu nedenle hız kontrolüne önem verdiklerini kaydetti. Bölgedeki 6 bin 612 reflektörün, traktör sürücülerine dağıtıldığını ifade eden Şarlak, taşımalı eğitime de ayrıca önem verdiklerini söyledi. Üsteğmen Şarlak, "Öğrencilerin yanı sıra işçi, personel ve turizm amaçlı taşımacılık yapan servis araçları da sık sık denetlenerek, gerek ilimize gelen turistlerin, gerek vatandaşlarımızın güvenli şekilde taşınması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jandarma iş başında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN