CHP Antalya'yı yine pas geçti

CHP'nin kaynak sorunu yönüyle eleştirilen 2015 seçim beyannamesi Antalya için de tam bir hayal kırıklığı oldu. Beyannamede es geçilen Antalya'nın adı turizm vaatlerinde bile yok

Giriş Tarihi: 1.5.2015
CHP Antalya'yı yine pas geçti
CHP'nin gerçekleştirilmesi mümkün olmayan ve kaynağının nasıl bulunacağı ile ilgili doyurucu bir açıklama getirmediği yönüyle eleştirilen 2015 Seçim Beyannamesi Antalya için de tam bir hayal kırıklığı oldu. CHP'nin seçim beyannamesi incelendiğinde Antalya'nın es geçildiği görüldü. Seçim beyannamesinde İstanbul, Ankara ve İzmir'e özel başlık açarak yer veren CHP, Türkiye'nin nüfus olarak 5'inci büyük kenti olan ve turizmin başkenti konumundaki Antalya'ya tek satır bile ayırmadı. CHP'nin seçim beyannamesinde Antalya'nın bir başlık altında ele alınmaması bir kenara, adı sadece bir kere yer aldı.

VİZYONU BURDUR'A KADAR

CHP'nin seçim beyannamesinin Antalya için somut olarak vaat ettiği tek şey ulaştırma konusunda oldu. O da CHP'nin ulaşım konusundaki vizyonunu ortaya koydu. Beyannamede, Antalya için sadece Antalya-Burdur- Isparta 'tren' hattının yapılacağı bilgisine yer verildi. CHP beyannamesi ATSO Başkanı olduğu dönemde Antalya için planlanan hızlı trenin bir an önce yapılması için büyük bir imza kampanyası düzenleyen CHP Antalya 3. sıra adayı Çetin Osman Budak için de büyük hayal krıklığı oldu.

BUDAK RAPOR VERMİŞTİ

Budak, hararetle savunduğu hızlı treni kendi partisinin beyannamesine koydurmayı başaramadı. Oysa Budak, adaylığı belli olduktan sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ya Antalya ile ilgili ayrıntılı rapor sunmuştu. CHP'nin seçim beyannamesi, Budak'ın partisinin sadece Burdur'a kadar dizel tren yapmayı öngörebilen vizyonuna katkıda bulunamadığı görülüyor.

AK PARTİ'NİN FARKI

Buna karşılık AK Parti'nin seçim beyannamesi incelendiğinde ise Antalya'nın adına, 10 farklı konuda 18 defa yer verildi. CHP Antalya'ya sadece Burdur'a kadar tren hattı vaat ederken, AK Parti İstanbul-Antalya, Karasu-Antalya, Kayseri-Konya- Antalya yüksek hızlı tren hatları ile Antalya-Alanya ve Antalya-Afyonkarahisar otoyol vaatlerinde bulundu. Bunun yanında AK Parti beyannamesinde Antalya-Mersin arasında yapımı devam eden duble yol kapsamında 6 olmak üzere Akdeniz sahilini geçilebilir kılacak 128 km uzunluğunda 62 tünel yapılacağı bildirildi. AK Parti'nin turizm başlığı altında ise oldukça ayrıntılı bir çalışma yaptığı dikkat çekti. Seçim beyannamesinde kaba taslak ifadeler yerine, hangi konuda ne yapılacağı ve bu yapılacaklarla hedeflenen turist sayısı ile elde edilecek gelirle ilgili oldukça ayrıntılı bilgilere yer verildi. CHP beyannamesinde hiç yer bulmayan spor turizminin geliştirilmesi için yapılması gerekenler AK Parti'nin seçim beyannamesinde yerini aldı.

YALANDAN TURİZM
CHP beyannamesinde Antalya'yı doğrudan ve en çok ilgilendiren 'Turizm' başlığı altında vaat edilenler arasında ise turizmin başkenti Antalya'nın adı hiç geçmedi. CHP turizm konusunu, 5 alt başlık altında kabataslak birer satırlık vaatlerle geçiştirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP Antalya'yı yine pas geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN