Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Batı Akdeniz'in doğal güzellikleri Kore'de

BAKA, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın işbirliği ile Güneyl Kore'nin yüksek tirajlı gazete ve dergilerinin temsilcilerine Batı Akdeniz'i tanıttı

Giriş Tarihi: 2.5.2015
Batı Akdeniz'in doğal güzellikleri Kore'de
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde Güney Kore'den yüksek tirajlı gazete ve turizm dergilerinin baş editörleri ile fotoğrafçılarına Batı Akdeniz'i tanıttı. BAKA¸ Güney Koreli turistlere yönelik tanıtım turu (Fam Trip) programı gerçekleştirdi. Güney Kore'den yüksek tirajlı gazete ile turizm dergilerden 9 editör ve 3 foto muhabirinden oluşan 12 kişilik grup, BAKA uzmanları ile tercümanın eşliğinde 4 günlük program boyunca Antalya, Isparta ile Burdur'un turizm değerlerini yerinde gördü, kendi dilleriyle bilgilendirildi.

TARİH VE DOĞA ÇEKİMİ

Side, Aspendos, Myra ve Sagalassos antik kentleri, Noel Baba Kilisesi, tarihi Kaleiçi, Antalya Müzesi ile Isparta halıları ve kültüründen örneklerin bulunduğu Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Müzesi'ni gezerek bilgilenen Güney Koreliler, doğal güzelliklerin manzaralarını, teleferikle çıktıkları Tahtalı Zirvesi ile Antalya'nın, Üçağız Kekova'daki yat turuyla Theimiussa antik kenti kalıntıları ile iç içe olan köyü, kaleyi ve Eğirdir Seyir Tepesi'nden de 7 renge bürünen gölü görüntüledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batı Akdeniz'in doğal güzellikleri Kore'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN