Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yörükler Demre'de

Demre'de bu yıl ilk kez düzenlenen ve renkli görüntülerin yaşandığı 'Yörük göçü'nde, ateşlenen ses fişekleri, eşek ve develeri kızdırdı, köpekleri kaçırdı

Giriş Tarihi: 3.5.2015
Yörükler Demre'de
Antalya'nın Demre İlçesi'nde bu yıl ilki düzenlenen Yörük Göçü Şenlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Demre Belediyesi'nin katkılarıyla Demre Yörükler Derneği tarafından Demre'de ilk defa düzenlenen Yörük Göçü etkinliğinde; ilçede yaşayan farklı boylardaki Yörükler ile diğer il ve ilçelerden katılan Yörük Dernekleri, kendi geleneklerine uygun konseptleriyle renkli görüntüler oluşturdu.

GELENEKSEL HALE GETİRİLECEK

Avcılar Atıcılar Derneği üyelerinin göç esnasında av tüfekleriyle ses fişeklerini ateşlemesi, kortejde bulunan deve ve eşekleri sinirlendirdi, sesten korkan bazı çoban köpekleri ise çareyi kaçmakta buldu. Temsili Göç sonrası Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan Yörükler ve vatandaşlar alanı hınca hınç doldurdu. Halk oyunları gösterisi ile devam eden şenlikte, Yörüklerin bestelediği türküler de izleyenlere güzel anlar yaşattı. Karnaval havasında gerçekleşen şenliklerde vatandaşlar çalınan hareketli müziklerle meydanda oynayarak doyasıya eğlendi. Öte yandan Demre'de ilk kez düzenlenen Yörük Göçü Şenliği'nin geleneksel olarak her yıl düzenleneceği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yörükler Demre'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN