Herkes mutlu olacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, toplu ulaşımdan bedelsiz yararlananların ücretlerinin devlet tarafından karşılanacağı müjdesini verdi

Giriş Tarihi: 4.5.2015
Herkes mutlu olacak
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile Antalya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği'nde (AESOB) ulaşım esnafıyla bir araya geldi. Ulaşım esnafına seslenen Başkan Türel "Bugüne kadar esnafımızla kol kola yürüdük. 1 yılda birçok konuyu esnafımızla el ele kol kola çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

KART SORUNU

Ulaşım esnafının en önemli sorunlarından birinin de mevcut kart uygulaması olduğunun altını çizen Türel "Geçmiş yönetimin kucağımızda bıraktığı ateşten topu nasıl söndüreceğiz diye uğraşıyoruz. Hukuki olarak araştırıyoruz. Sistemi düzeltmeye yönelik bir yaklaşım gösterirlerse, kendilerini bir gün karşımızda görürsek, bunları ifade ederiz" dedi. AK Parti iktidarının sosyal devlet anlayışıyla 65 yaş üzeri, engelli, şehit aileleri ve gazilere toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanma imkanı getirdiğini hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel "65 yaş üstü, engelli, şehit yakını ve gazilerimizi yine ücretsiz taşıyacaksınız. Ancak bunun bedelini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız, belediyemize ödeyecek. Biz de bunu ulaşım esnafımıza ödeyerek, ücretsiz taşımaları yük olmaktan kurtaracağız. Hem sosyal devlet anlayışımızın karşılığında hizmetimizi sürdüreceğiz. Hem de ulaşım esnafımızdan bu yükü alacağız" müjdesini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkes mutlu olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN