Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez diriliyor

Giriş Tarihi: 5.5.2015
Kepez diriliyor

Kepez'in Yıldızları Projesi tamamlandı. Seçilen 1160 yetenekli çocuk eğitim sürecinden geçirildi. Kepez'de spor ruhu yeniden canlandı

Spor yapma alışkanlığını edindirmek ve yetenekli çocukları spor kulüplerine kazandırmak için Kepez Belediyesi öncülüğünde Kepez Kaymakamlığı ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen 'Kepez Yıldızları' Projesi, seçilmiş 1160 yetenekli çocuğa dağıtılan malzemelerle tamamlandı. Hasan Doğan Stadı'ndaki merasimde Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Kaymakamı Savaş Tuncer ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Turgut Erşan yer aldı.

TÜRKİYEDE BİR İLK

Hayata geçirilen projenin Türkiye'de bir ilk olduğunu, belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü "Altı aydan bu yana Kepez bölgesinde 70 ilköğretim okulunda toplam 14 bin öğrenci, 15 kişilik uzman antrenör eşliğinde yetenek taramasından geçirildi. Kepezspor gelecek 10 yılın sporcu kadrosunu oluşturarak geçmiş yıllardaki başarılarını tekrar yakalayacaktır" dedi.

KALİTE YÜKSELİYOR

Kepez Kaymakamı Savaş Tuncer ise "Bölge olarak çok büyük öğrenci potansiyeline sahip bir ilçeyiz. Kepez Belediyesi'nin önemli katkılarıyla spor yapma imkanı bulan çocuklarımızın aynı zamanda eğitim kalitelerini de yükseltiyoruz" diye konuştu. Minik sporculara forma, şort ve çoraptan oluşan malzemeleri vererek sporcu ailelerine katılımlarından dolayı teşekkür edildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez diriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN