Yıldız kızlar destan yazdı

Antalya'nın gecekondu bölgesinde yer alan Habibler Ortaokulu Yıldızlar Kız Futbol Takımı aldığı başarılarla göz kamaştırıyor. Hedef şimdi şampiyonluk

Giriş Tarihi: 6.5.2015
Yıldız kızlar destan yazdı
Antalya Habibler Ortaokulu Yıldızlar Kız Futbol Takımı, okul idaresi, öğretmenler ve Beden Eğitim Öğretmeni Tahsin Sarışın'ın bitmez tükenmez enerjisi ile destan yazmaya devam ediyor. Giyecek spor ayakkabısı bile olmayan 13-14 yaş arasındaki kız öğrencilerin oluşturduğu takım, olumsuzluklara rağmen Antalya il genelinde yapılan müsabakalar sonunda il birincisi oldu.

İSTANBULLULARI ELEDİ
Takım, il birinciliğinin ardından Manisa'daki müsabakalara katılmayı hak kazandı. Ancak öğrencilerin giyecek spor ayakkabısı, şortu, maça gidecek araçları ve orada kalacak paraları yoktu. Öğretmen Tahsin Sarışın sponsor buldu. Belediyelerin desteği ile gidecek araç buldu. Kalacak yer sağladı. Aralarında İstanbul'un da bulunduğu 10 ilin takımları ile kora kor mücadele etti ve çeyrek finale yükseldi.

ŞİMDİ HEDEF FİNAL
Başarılı sporcular şimdi Denizli'de finale yükselmek için mücadele edecek. Takımının Türkiye şampiyonluğuna yükseleceğinden emin olan Beden Eğitim Öğretmeni Tahsin Sarışın, öğrencilerinin ilk antrenmanlarını botla yaptığını ifade ederek, "Takımın müsabakalara gitmesi için Muratpaşa ve Konyaaltı Belediyeleri destek oldu. Denizli'deki müsabakalar için de bize destek verecekler. Onların bu katkısını kupa ile dönerek karşılıksız bırakmayacağız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldız kızlar destan yazdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN