Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biz çalışıyoruz Antalya eğleniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi 1 yılda 376 milyon TL borç ödedi. Yatırım bütçesi ise 23 milyon liradan 1 milyar liraya yükseltildi

Giriş Tarihi: 10.5.2015
Biz çalışıyoruz Antalya eğleniyor
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Büyükşehir Belediyesi'nin Mayıs Ayı Meclis Toplantısı'nda Büyükşehir Belediyesi'nin 2014 mali yılının kesinleşen hesap tablosunu açıkladı. Türel, 30 Mart 2014 tarihinde Büyükşehir Belediyesi'ni ASAT ve belediye şirketleri dahil 2 milyar 198 milyon 419 bin 223 TL'lik bir borç ile devraldıklarını hatırlattı. Türel, aradan geçen bir yıl sonra 9 Nisan 2015 tarihi itibarı ile Büyükşehir'in borçlarının 1 milyar 822 milyon 610 bin 215TL'ye düştüğünü bildirdi. Bir senelik süreçte 375 milyon 808 bin TL'lik borç ödediklerini söyleyen Türel, yatırım bütçesini 23 milyon TL'den 400 milyon TL'ye, ASAT yatırımlarıyla yaklaşık 1 milyar liraya çıkardıklarını söyledi. Toplam bütçe gelirlerinde yüzde 77'lik artış sağladıklarını belirten Türel, hal gelirlerinin yüzde 232, kira gelirlerinin yüzde 135 arttığını açıkladı. Türel, "Büyükşehir'i borç edebiyatı yapan değil, borcunu ödeyen, bizden önceki beş senelik personel borcunu kapatan ve yatırımları da coşmuş bir belediye haline getirdik" dedi.

PERSONEL AZALDI

Gelir bütçesi içerisinde Toptancı Hal gelirlerinin yüzde 232 artış gösterdiğine dikkat çeken Başkan Menderes Türel, "Mülklerimiz aynı. Geçmişte toplanamayan kira artışları titizlikle takip edilerek bu artış sağlanmıştır" bilgisini verdi. "Görevi 8 bin 600 personel ile devraldık" diyen Başkan Türel, "Biz aynı hizmeti 4 bin personel ile yaparken, bizden sonraki yönetim aynı sınırlar içerisinde 8 bin 600 personel ile yapıyordu. Şimdi Büyükşehir Belediyesi'nin yüzölçümü 10 misli artmış, nüfus yüzde yüz artmışken, aynı hizmeti biz 7 bin 400 personel ile yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

PLAK TERS ÇEVRİLDİ
Esnafın alacakları için kapıda bekletildiği günlerden parasını internetten tahsil ettiği günlere geldiklerini anlatan Türel, "Şimdi borç edebiyatı yapan değil, borcunu ödeyen, borcunu öderken, bizden önceki beş senelik personel borcunu kapatan ve yatırımları da coşmuş bir belediye haline getirdik. Plağı tersine çevirdik. Şimdi belediye çalışıyor, Antalya eğlenecek, Antalya mutlu olacak" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biz çalışıyoruz Antalya eğleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN