Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'un vekili 4 oldu

Askerliğini yaptığı 'un 4'üncü milletvekili olacağını söyleyen Başbakan Davutoğlu, yatırım müjdeleri verdi. Davutoğlu, Burdur'da 2 olan OSB'lerin 4'e çıkarılacağını açıkladı

Giriş Tarihi: 14.5.2015
Burdur'un vekili 4 oldu
Genel seçimde 3 milletvekili çıkaracak olan 'dan 3 milletvekilini de isteyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, yatırım müjdeleri verdi. Davutoğlu, kendisinin de Burdur'un 4'üncü milletvekili olacağını, "Size söz veriyorum. 3 milletvekilini Ankara'ya gönderin. Dördüncü milletvekiliniz benim. Burdurlu Ahmet" sözleriyle vurguladı. Burdur'un kendisi için farklı bir önemi olduğunu vurgulayan Davutoğlu, "Ben askerliğimi Burdur'da yaptım. Burdur'un suyundan içtim, ekmeğini yedim, hiçbir zaman Burdur'u unutmadım, unutmayacağım inşallah" diye konuştu.

4.5 MİLYARLIK YATIRIM

Burdur'da yaptıkları yatırımların 4.5 milyar TL'yi bulduğunu açıklayan Davutoğlu, "Burdur'da 812 derslik yaptık. 5.5 milyon ders kitabını bedava öğrencilerimize verdik. 3 bin 200 tablet, 480 akıllı tahta verdik. Burdur'da üniversite yoktu biz iktidara geldiğimizde. Mehmet Akif Üniversitesi'ni kurduk. Burdur'da 20 bin 755 öğrenci okuyor" diye konuştu.

SAĞLIK VE ULAŞIM

Sağlık alanında önemli çalışmalara imza atıldığına değinen Davutoğlu, "Burdur'da 3 hastane, 2 yeni bina, 1 ek blok yaptık. 7 aile sağlık merkezi kurduk" dedi. Ulaştırma alanında da benzer bir gelişmenin yaşandığının altını çizen Davutoğlu, "Bölünmüş yol 47 kilometreydi, bunu 218 kilometreye çıkardık. Çevre illerin tamamıyla bölünmüş yol ile bağladık" dedi.

DÜNYAYA TANIYACAĞIZ

Yatırımların devam edeceğini anlatan Davutoğlu, yeni yatırımlarla ilgili de bilgi verdi. Hızlı tren projesinin, "Burdur'dan Antalya'ya turizme inen" bir proje olduğunu söyleyen Davutoğlu, "Eskişehir, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Antalya hattı hızlı treni proje aşamasında başlatıyoruz. Türkiye yükselirken, bu cennet Burdur'u, gülleri ve gölleriyle tüm dünyaya tanıtacağız" dedi.

BURDUR'DA 2 YENİ OSB
İktidara geldiklerinde Burdur'da bir tane organize sanayi bölgesi olduğunu hatırlatan Davutoğlu, bugün OSB'lerin ikiye çıktığını, 2 tane daha yapıldığını ve Burdur'da 4 sanayi bölgesine ulaşacaklarını açıkladı. Yatırımları sıralamaya devam eden Davutoğlu, "Burdur'da 21 adet taşkın koruma tesisi, 2 adet sulama yenileme projesi, 45 adet gölet, 4 spor tesisi, 2 adet yeni organize sanayi bölgesi, merkez adalet sarayı, 450 konutu Burdur'a kazandıracağız" dedi.

İLK İLÇE MİTİNGİ
Türkiye'de ilk ilçe mitingini Bucak'ta yapan Başbakan Davutoğlu, "Bucak farkı fark edin, Bucak'ın farkını kıymetini bilin" dedi. Doğduğu Taşkent'in Torosların doğu yakasında kaldığını anlatan Davutoğlu, "Bu geceden itibaren benim için Taşkent ile Bucak arasında hiçbir fark yoktur" dedi. Bucak'ın mermerini tüm dünyaya yayacaklarını söyleyen Davutoğlu, mermerin Bucak'ta işlenmesi için de gereken çalışmaların yapılacağını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burdur'un vekili 4 oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN