Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık sistemimizi dünya örnek aldı

Giriş Tarihi: 18.5.2015
Sağlık sistemimizi dünya örnek aldı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye'deki sağlık, sosyal hizmet uygulamalarının dünyaya örnek olduğunu, Türkiye'nin sağlık sisteminin incelendiğini söyledi

Açılış ve ziyaretler için memleketi Antalya'nın Alanya İlçesi'ne gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü binasının temel atma törenine katıldı. Bakan Çavuşoğlu, tören alanında kendisini karşılayanlar arasında yer alan babası Osman Çavuşoğlu ile kucaklaştı. Baba Çavuşoğlu kucaklaşma sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

ÖRNEK BİR SAĞLIK SİSTEMİ
Bakan Çavuşoğlu, "Alanya'ya her gelişimizde ya bir hizmetin açılışını yapıyoruz ya da bir hizmete ön ayak oluyoruz. Bu hizmetleri Alanya'ya getirmekten mutluluk duyuyoruz. Bugün temelini attığımız hizmet binası en kısa zamanda tamamlanacaktır. Sadece Alanya'ya değil turistlere de hizmet verecektir" dedi. Sağlığa ve sosyal güvenliğe çok önem verdiklerini kaydeden Bakan Çavuşoğlu, "Eskiden vatandaşlarımız hastanede rehin kalıyordu, ilaç bulamıyor, alamıyordu. Bir ilaç 100 liraydı, 20 liraya düştü. Şu anda Türkiye'nin sağlık, sosyal hizmet uygulamaları örnektir. Dünya Türkiye'nin sağlık sistemini inceliyor. Türkiye'de sosyal güvenliği olmayan hiç kimse yok. Herkesin sosyal güvencesi var" diye konuştu. Son zamanlarda ülkelerle sosyal güvenlik anlaşmalarını artırdıklarını vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, turistlerin hiçbir sorun yaşamadan bu hizmetlerden faydalanacağını aktardı. Turist sayısında ciddi artış olduğunu da anlatan Bakan Çavuşoğlu, vizeleri kaldırarak bir taraftan kolaylıklar sağlayarak daha çok turistin ilçeye gelmesini istediklerine dikkati çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık sistemimizi dünya örnek aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN