Sivrisinek yuvaları gibi temizledik

Başkan Türel, 5 yıllık Akaydın döneminin sorunlarını çözdüklerini belirterek "Berbat ettikleri işleri, sivrisinek yuvalarını temizler gibi temizledik" dedi

Giriş Tarihi: 19.5.2015
Sivrisinek yuvaları gibi temizledik
Yapımına 2006 yılında başlanan ancak 2009 yılında Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini CHP'li Mustafa Akaydın'ın devralmasıyla tamamlanmayarak atıl olarak bekletilen Belediye Hizmet Binası'nın yapımına 5 yılın ardından yeniden başlanıyor. Bina 200 gün içerisinde tamamlanacak. Bir yılın sonunda da belediye yeni binaya taşınacak. Karaalioğlu Parkı'ndaki konteynırlar kaldırılacak, makamın bulunduğu yapı ise Kent Müzesi olarak kullanılacak.

ESKİDEN CİVCİV ÇİFTLİĞİYDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yeni hizmet binası alanında gerçekleşen toplantıda konuştu ve yeni hizmet binasının gerekliliğini vurguladı. Belediyenin barakadan bozma binalarda, konteynırların içinde hizmet verildiğini anlatan Türel, "Ben ilkokul öğrencisiydim. Kapalı spor salonunun yanında bir civciv üretim çiftliği vardı. Bir barakanın içerisinde. O civciv çiftliği hala protokol müdürlüğü olarak hizmet vermektedir. Durum bu kadar vahimdir" diye konuştu.

AntalyaLILAR BEDEL ÖDEDİ

Birçok açılışın arka arkaya gerçekleştiğine değinen Türel, "Geçen 5 yılda Büyükşehir Belediyesi yeterince dinlendi, yeteri kadar eğlendi, Lale Devri'ni yaşadı. Bunun bedelini de maalesef Antalya ödedi. Biz onların berbat ettikleri işleri, adeta sivrisinek yuvalarını temizler gibi temizledik, temizlemeye devam ediyoruz. Her sahada bıraktıkları kirli işleri temizlemek ciddi bir zamanımızı alıyor. Biz bunları temizleriz. Bizde mazeret belediyeciliği yok, çözüm belediyeciliği var" dedi.

BUNUN ADI 'İHANET'TİR

Türel, geçmişte hizmet üretmeyenlerin, bugün kendisi hizmet üretmesin diye engel çıkartmaya çalıştığını da söyledi. Hizmet binasında da projeyi engellemek için KİP'e yapılan itirazlar nedeniyle 3-4 ay gecikme yaşandığını dile getiren Türel, "Mesele Antalya'ya ihanettir. Şimdi bu zat, sıkılmadan milletvekili sıfatıyla hizmete talip olmuştur. Derdi hizmet değil, Antalya'ya verdiği zararların hesabından dokunulmazlık zırhına girmek suretiyle kaçmaktır. 36 dosya hakkında hesap vermekte olan birisi, maalesef bu hesaptan kurtulmak için Ankara'nın yolunu gözlemektedir. Takdir Antalyalıların" diye konuştu.

NEREDE KALDIYSAK ORADAN DEVAM
Yerel seçimlerde sloganının 'Nerede kalmıştık Antalya' olduğunu hatırlatan ve metal aksamlar üzerindeki plastik poşetleri gösteren Türel, "Hayret onları almamışlar" dedi. Başkanlık makamının mezarlık tarafına alınmasının şahsına ait bir fikir olduğunu anlatan Menderes Türel, "Buradan bakıp mezarlığı gören Başkan 'Sonum burası. O yüzden namusumla, haysiyetimle çalışıyım' diyecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sivrisinek yuvaları gibi temizledik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN