Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya turizminde sağlık öne çıkacak

Giriş Tarihi: 22.5.2015
Antalya turizminde sağlık öne çıkacak

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, sağlık turizminde lider ülke olmak için çalışmaların sürdüğünü açıkladı

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği (AKHB) Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, sağlık turizminde lider ülke olmak istediklerini söyledi. Prof. Dr. Yılmaz, il genelinde 6 hastanede sağlık turizmi kapsamında yabancı uyruklu hastalara hizmet verilmeye başlandığını da söyledi. Antalya Eğitim Araştırma, Atatürk Devlet, Alanya Devlet, Kemer Devlet, Serik Devlet ve Manavgat Devlet Hastanelerinin sağlık turisti kabul ettiğini de belirten Yılmaz, "Bu hastanelerimizde yabancı dil bilen rehberlerle 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz" dedi.

ALTERNATİF TURİZM

Prof. Dr. Necat Yılmaz, sağlık turizminin deniz-kum-güneş turizmine iyi bir alternatif olduğunu da söyledi. Sağlık turizminin 12 ay yapılabileceğini belirten Yılmaz, "Hedefimiz 2023'te 2 milyon yabancı hasta ve 20 milyar dolar döviz. Hastanelerimizde Arapça, İngilizce, Almanca ve Rusça bilen personeller görev başında. Arkadaşlarımız aynı zamanda rezervasyon ve bölge konusunda da uzman, 7 gün 24 saat telefonla dünyanın dört bir yanından arayan yabancı hastalara bilgi veriyor" diye konuştu.

ATILIM YAPACAĞIZ

Prof. Dr. Necat Yılmaz Antalya'ya 13 milyon civarında turist geldiğini ve bunlardan 12 bininin hastanelere gelerek muayene olduğunu da açıkladı. Yılmaz, "Bu yıl 20 bin üstünde turistin hastanelerimize geleceğini tahmin ediyoruz. Biz buna turistin sağlık bakımı diyoruz. Bu nedenle sağlık turizminde atılım yapmalıyız. Rusya, Türki Cumhuriyeti ülkeleri (Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan vb), Gürcistan, Almanya, Hollanda, İngiltere başta olmak üzere Avrupa, Asya ve Arap ülkelerinden hasta kabul ediyoruz" dedi.

PAKET FİYATLAR

Prof. Dr. Yılmaz, yapılan bütün çalışmaların planlı sağlık turizmi için hastanelerde istekli doktorlar ile görüşerek alt yapı hazırlıkları yapıldığına da vurgu yaptı. Sağlık turizminde çalışacak olan hekimlerin hitap edeceği tedaviler için paket fiyatlar oluşturulduğunu da belirten Yılmaz, "Paket fiyatlar hazırlanacak, web, Facebook, linkinden duyurulacaktır. Kemer Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Birimi ve Alanya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi için sağlık turizmi hastası getirme alt yapı çalışmaları hızla sürüyor" açıklamasını yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya turizminde sağlık öne çıkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN