Büyükşehir-İŞKUR işsize iş kapısı oldu

Giriş Tarihi: 22.5.2015
Büyükşehir-İŞKUR işsize iş kapısı oldu

İş ve Danışmanlık Ofisi, açıldığı günden bu yana, 3 ayda bin 988 kişinin başvurusunu alıp 507 kişiyi özel sektörde işe yerleştirdi

İŞKUR ve Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı arasında imzalanan protokol ile 3 ay önce faaliyetine başlayan İş ve Danışmanlık Ofisi, yoğun ilgi görüyor. İş ve Danışmanlık Ofisi, iş arayanla işveren arasında köprü görevi yürütüyor. İş arayanların e-İŞKUR portalı üzerinden kayıtlarını oluşturan Ofis, aranan iş ve işçi profiline uygun olarak, özel sektörle başvuru sahibini görüştürüyor. Her bireye mesleğine uygun iş teklifi yapılıyor. İş ve Danışmanlık Ofisi'ne 3 ayda, 1988 kişi başvurdu. Başvuru sahiplerinden 507 kişi özel sektörde sürekli bir işe yerleştirildi.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK
Büyükşehir Belediyesi İş Danışmanlık Ofisi iş ve meslek danışmanları, 300'ü aşkın firmayla iş görüşmesi yaptı. Ağırlıklı olarak Antalya Organize Sanayi Bölgesi, Antalya Serbest Bölgesi firmaları, Belek, Kemer, Lara ve Kundu bölgelerindeki oteller, özel hastaneler, özel eğitim kuruluşları ile görüşülüyor. Firmaların insan kaynaklarından personel talepleri alınıyor. Ardından başvuru sahibine iş teklifi yapılarak, işverenle görüşmeleri sağlanıyor. Bu hizmetlerden hiçbir ücret alınmıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir-İŞKUR işsize iş kapısı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN