Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En hızlı festİval

Antalya'da Türk Hava Kurumu tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Jet Festivali'nde 26 pilotun jet model uçaklarla yaptığı gösteri, heyecanlı anlar yaşattı

Giriş Tarihi: 26.5.2015
En hızlı festİval
Türk Hava Kurumu (THK) tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Jet Festivali, Karain- Antalya Havacılık Eğitim Merkezi'nde yapıldı. Türkiye, İsviçre, İngiltere ve Almanya'dan 26 pilotun jet model uçaklarıyla katıldığı festivalde saatte 300 kilometre hıza ulaşabilen uçakların gösterisine izleyiciler yoğun ilgi gösterdi. Gerçek uçaklardan tek farkı boyutları olan uçakların gösterisi heyecanlandırdı.

MÜTHİŞ GÖSTERİLER

Festivalde mikrolight, paraglider, mosquito, paraşüt, wingsuit atlayışları, gyrocopter gösterisi de yapıldı. 8 Türk pilotun yer aldığı etkinlikte TEI-Tusaş Motor Sanayi tarafından üretilen jet motorun, İsviçreli engelli pilot Hans Mesmmer ve 11 yaşındaki oğlu Luke ile uçağını havalandıran İngiliz Steven Bishop'un gösterisi dikkati çekti.

HAVACILIK SEVDİRİLİYOR

THK'nın sadece kurban derisi toplamakla gündeme gelen bir kuruluş haline dönüştüğüne dikkati çeken THK Başkanı Vacit Öktem, "Ülkemizin dört bir yanında gençlerimizi havacı olarak yetiştiriyoruz. Bunu daha da geliştireceğiz. Halkımıza kendimizi sevdirmeye, eski itibarı tekrar kazanmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En hızlı festİval
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN