Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elvan, Antalya İçin büyük şans

'İş ve Ekonomi Dünyası Buluşuyor' toplantısına katılan Başbakan Yardımcısı Babacan ile TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Lütfi Elvan'ın Antalya için büyük şans olduğu konusunda hemfikir oldu

Giriş Tarihi: 27.5.2015
Elvan, Antalya İçin büyük şans
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 'İş ve Ekonomi Dünyası Buluşuyor' toplantısı Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Konferans Salonu'nda yapıldı. Toplantıya Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu konuk olarak katıldı. Toplantıda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, Antalya Valisi Muammer Türker, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve iş dünyasının önemli simaları da yer aldı.

VERİLEN ÖNEMİN GÖSTERGESİ

Hükümet olarak Antalya'ya büyük önem verdiklerine değinen Ali Babacan, "Antalya'yı ne kadar önemsediğimizin ve değer verdiğimizin göstergesi, son olarak Lütfi Elvan'ı buradan milletvekili adayı yapmamızdır" dedi. Dünya liderlerinin yanı sıra 10 bin kişinin katılacağı G-20 zirvesinin Antalya'nın tanıtımı için büyük şans olduğunu vurgulayan Babacan, "4-5 gün boyunca tüm uluslararası medya 'Antalya, Antalya' diyecek. Antalya bir dünya kenti olmaya layık bir şehir" dedi. Antalya'da ekonomi dünyasını ilgilendiren projeleri anlatan Lütfi Elvan ise, "Antalya'da hava, kara, demir, deniz yolu entegresini sağlayacağız. Antalya'nın en temel problemlerinden birisi olan kışın işsiz kalan turizm işçilerinin sorunlarının çözümü 8 Haziran'dan itibaren söz veriyorum öncelikli çalışmamız olacak. Çiftçi serasında elektriği ticarethane fiyatından ödemeyecek, seraların modernizasyonu için uygun kredi kullanacak, damla sulama uygulayanlara sulama fiyatlarından daha düşük elektrik fiyatı uygulanacak. Tarımsal kalkınma kooperatiflerinin borcunu yeniden yapılandıracağız" dedi. Siyasi istikrarın olmadığı bir ülkede ekonomik başarının elde edilemeyeceğini savunan Elvan, "2002 yılında önce istikrar ve güven dedik. Gelişme ve kalkınma isteniyorsa önce istikrar olması gerekiyor. İstikrar bu kadar önemli. Siz istediğiniz kadar nitelikli olun, istediğiniz kadar paraya sahip olun istikrar yoksa anlamı yoktur" dedi. Yapamayacakları hiçbir konuda 'Bunları yapacağız' diye ortaya çıkmadıklarını anlatan Elvan, "Vatanımızı seviyorsak ölçülü, kontrollü hareket etmek zorundayız. Devlet yönetmenin şirket yönetmekten farkı yoktur. Bizim sırtımızda yumurta küfesi var. İş adamalarının sırtında da yumurta küfesi var. İstikrarımızın bozulması, kaos oluşması demek küfelerin, yumurtanın kırılması demektir" dedi.

ANTALYA'YA ÖNEM VERDİ

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da Lütfi Elvan'ın adaylığının Antalya için büyük şans olduğunu belirttiği konuşmasında, "Çok açık söylüyorum. Antalya için çok büyük şans. Sayın Elvan'ı bürokratlığı dönemden tanırım. Sayın Bakan'ın en önemli özelliği istişare etmeden ortak akıl oluşmadan hiçbir işe izin vermez. İstişare eden yanılmaz. Başarısının arkasındaki en önemli neden, istişare etmesi. Bakanlığı döneminde de Antalya'nın potansiyelini çok iyi bildiği için Antalya ya çok önem verdi. Şimdi Antalya'nın milletvekili olacak. Bu büyük bir şans" dedi.

ANTALYA'YA 1 VER 7 AL
30 yıl önce 50 bin turistin geldiği Antalya'ya bugün 12 milyon turistin geldiğini hatırlatan Hisracıklıoğlu, "Yabancı turist sayısı itibarıyla Avrupa'nın 3'üncü büyük şehri haline geldiniz. Eskiden Antalya dediğim zaman yurtdışında kimse tanımıyordu. Bugün Antalya'nın markası neredeyse Türkiye ile eşdeğer durumda" dedi. Geleceğin sektörünün tarım ve hayvancılık olduğunun altını çizen Hisarcıklıoğlu, "Son 10 yılda dünyada en çok fiyatı artan ürünler tarım ve hayvancılık ürünleri. Onun için elimizin altında büyük bir servet var. Bunun da başkenti Antalya. Siz de bunu hakkıyla yapıyorsunuz. Antalya'da ne ekersek ekelim ne dikersek dikelim aldığımız ürünlerin bütün dünyada pazarı var" dedi. Antalya'ya yapılan yatırımın misliyle geriye döndüğünü vurgulayan Hisarcıklıoğlu, "Antalya'' ya şimdi 1 yaptın mı 7 misli fazlasıyla geliyor. Bire 7 alacağın yer burası. O yüzden bu projelerin hepsini Antalya fazlasıyla hak ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elvan, Antalya İçin büyük şans
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN