Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bambus'a 2'nci mühür

Muratpaşa Belediyesi tarafından mühürlenen Bambus Plajı'nda inşaat yeniden başlayınca vatandaşların şikayeti üzerine belediye alanı ikinci kez mühürledi

Giriş Tarihi: 28.5.2015
Bambus'a 2'nci mühür
Antalya'da falezlerde birinci derece SİT alanında bulunan ve Nisan 2014'te mühürlenen Bambus Plajı'nda ikinci kez inşaat çalışması başlatılınca 26 Mayıs tarihinde plaj ikinci kez mühürlendi. Bambus Plajı'nda geçtiğimiz günlerde sessizce çalışma başlatıldı. Bazı beton blokların yıkıldığı ve beton döküldüğünü fark eden vatandaşlar durumu Muratpaşa Belediyesi'ne bildirdi. Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri görevlileri kayalıklarının üzerinde birinci derece sit alanına girdiği için çivi çakılması bile yasak olan Bambus Plajı'nda çalışma yapıldığını tespit etti. İnşaat ikinci kez mühürlendi. İnşaat yetkilileri ise yasaya aykırı bir iş yapmadıklarını iddia etti.

YASADIŞILIĞA İZİN VERMEM
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri konuyla ilgili ısrarla açıklama yapmaktan kaçınırken Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal falezlerde yasadışılığa asla izin vermeyeceğini söyledi. Bambus Plajı ile ilgili kendilerine de bazı ihbarlar geldiğini belirten Uysal, "Yasadışı çalışma var diye ekiplerimiz gönderdik. Hukuki olarak konunun gereği ne ise bugün, yarın yapılır. Talimatı verdim. Hukuka aykırı bir şey var ise ki var görünüyor, kabaca söylüyorum. Bizim kişilerle ilgimiz olmaz. Şu kişi veya bu kişi fark etmez, gereği neyse yapılır. Mahkemenin verdiği karara göre bizim arkadaşlar onlara 15 günlük bir süre verdi. Mahkeme 15 günlük bildirim yapılmaması sebebiyle bir karar vermiş, bizim arkadaşlar gidip açmış, 15 günlük süreyi de tebliğ etmişler. Hukuki olarak gereken yapılacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bambus'a 2'nci mühür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN