Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bulduğu her şeye yazıyor

Giriş Tarihi: 29.5.2015
Bulduğu her şeye yazıyor

Deniz kabuğu, odun parçası, patlıcan, biber. Eline ne geçerse üzerine yazı yazıyor. 19 yaşındaki Cüneyt Akyüz eserleriyle ödülleri topluyor

Küçük yaşta ağabeyinin resim ödevlerini yaparak başladığı çizimde daha sonra kendisini hat ve kara kalemde geliştiren 19 yaşındaki Cüneyt Akyüz, deniz kabukları, patlıcan, biber gibi çeşitli nesnelerle birbirinden farklı eserler ortaya koyuyor. Eline ne geçerse üzerine çizim yapan Akyüz, midye kabuğundan bibere, patlıcandan deniz kabuğuna, salyangoz kabuğundan odun parçasına, deriye kadar birçok nesneye İstanbul ve Antalya silueti yapıp, Mevlana ve Yunus Emre'nin sözlerini yazdı.

BİRÇOK ÖDÜLÜ VAR

Bugüne kadar binlerce esere imza atan, 23 ülkede düzenlenen çeşitli yarışma ve çalışmalara katılan Akyüz, Çek Cumhuriyeti'nde gerçekleştirilen ve 48 eserle katıldığı logo tasarım yarışmasında birinci oldu. Yurtdışındaki çalışmalarıyla İran'da, Tahran Üniversitesinden burslu eğitim hakkı kazanan genç kaligraf, şimdi bu ülkede üniversite eğitimi almaya hazırlanıyor.

ALIN YAZISI HARİÇ

Akyüz, "Alın yazısı hariç her türlü yazıyı yazabiliyorum" dedi. Yurtdışındaki çalışmalarının yaygınlaşmasıyla Fransa başta olmak üzere birçok ülkeden insanların kendisinden özel eserler yapmasını istediğini anlatan Akyüz, talepler doğrultusunda deri ya da odun parçasının üzerine yazı yazıp, resim çizdiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bulduğu her şeye yazıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN