Polis şehitliği pırıl pırıl

Uncalı Mezarlığı'nda bulunan Polis Şehitliği, Emniyet Müdürü Cemil Tonbul tarafından sessizce baştan sona elden geçirilerek restore edildi

Giriş Tarihi: 29.5.2015
Polis şehitliği pırıl pırıl
Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Uncalı Mezarlığı içinde bulunan Polis Şehitliği'ni sessizce baştan sona yeniletti. Şehitlik geceleri de bayrağımızın rengi olan kırmızı renk ile ışıklandırıldı. Bu vatan için gözünü kırpmadan canlarını veren polis şehitlerinin ebedi ikametgahı şehitlik, onların ruhuna ve geride bıraktığı hatıralara uygun olarak yenilendi.

SESSİZCE YAPTIRDI

Emniyet Müdürü Tonbul gönüllü kuruluşların katkısı ile şehitliğin duvar düzenlemesi yaptırdı. Ayrıca duvarların üstü aydınlatıldı. Tören alanına beton zemin yapılarak üzeri mermer ile kaplandı. Duvar kenarlarına bordür çiçek yapıldı. Çiçeklik dışında kalan 65 parsel defin alanı çimlendirilerek ağaçlandırma yapıldı. Anıt zemini kırmızı cam ve mozaik ile kaplandı. Anıt zeminine krom 2 adet 8 metre boyunda bayrak direği dikildi. Anıtın gece aydınlatması sağlandı. Son olarak da şehitlik ziyaretlerinde kullanılmak üzere çeşme yaptırıldı.

HEP YAŞAYACAKLAR

Emniyet Müdürü Tonbul, vatan ve millet için şehit düşmüş polislerin aziz hatıralarını yaşatmak için ne yapsalar az olduğunu söyledi. Tonbul, "Onlar bu vatan için bizlerin huzuru için canlarını verdiler. Biz onların hatıralarına sahip çıkacağız, şehitlerimizi sonsuza dek yaşatacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis şehitliği pırıl pırıl
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN