Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alevler 60 yıla mal oldu

Antalya Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk, Adrasan'daki eski güzelliğin yaşanması için 50-60 yıla ihtiyaç olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 2.6.2015
Alevler 60 yıla mal oldu
Antalya'nın önemli turistik bölgelerinden Adrasan'daki ormanlık alanda çıkan yangında zarar gören 50-60 yıllık ağaçların yerine fidan dikildi, tohum ekildi. Antalya Orman Bölge Müdürlüğünce geçen yıl 28 Haziran'da çıkan ve ancak 24 saatte kontrol altına alınabilen yangında zarar gören 140 hektarlık alan, tohum ve fidanlarla yeniden yeşillendirildi. Antalya Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk, yaklaşık bir yıllık çalışmada sahanın ormanlaşması konusunda önemli mesafenin kat edildiğini söyledi.

OTEL YALANI ÇÜRÜDÜ

Orman Bölge Müdürü Türk, alanın eski haline gelebilmesi için üzerlerine düşen görevi yaptıklarını belirterek, "Yanan ağaçlar yaklaşık 50-60 yaşlarında kızılçam ağaçlarıydı, dolayısıyla o yaşa gelmesi için o kadar süre gerekiyor. Sahanın eski haline gelebilmesi için uzun bir süre gerekiyor" diye konuştu. Yangın sonrası bölgede otel yapılacağı yönünde iddiaların ortaya atıldığını hatırlatan Mustafa Türk, "Bugün yapılan çalışmalar bu iddiaların ne kadar asılsız olduğunu gösteriyor. Bir santimetrelik alan bile kimsenin uhdesine geçmedi" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alevler 60 yıla mal oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN