Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya altın çağına geçiyor

Giriş Tarihi: 3.6.2015
Antalya altın çağına geçiyor

AK Parti'nin Antalya'daki kaptanı Lütfi Elvan, seçim öncesi son düzlükte SABAH Akdeniz Haber Müdürü İbrahim Okumamış'a konuştu. Elvan Antalya için altın bir çağın başlayacağını müjdeledi

AK Parti Antalya birinci sıra Milletvekili Adayı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, seçime birkaç gün kala SABAH Akdeniz Haber Müdürü İbrahim Okumamış'a değerlendirmelerde bulundu. Partisinin diğer adayları Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın, Atay Uslu, İbrahim Türkiş, Nevin Korkmaz Zor, Hakkı Beşkazalı, Ercan Mekteplioğlu, İzzet Yılmaz, Murtaza Tamyürek ve Mustafa Akdeniz ile çok iyi bir seçim kampanyası geçirdiklerini belirten Lütfi Elvan, Antalya'yı karış karış gezerek şehre altın yıllarını yaşatacak projelerini anlattıklarını söyledi.

İŞTE ANTALYA PROJELERİ
Geceli gündüzlü çalışarak Antalya'nın 20 yılda elde edebileceği kazanımları 5 yıla sığdırmak için olağanüstü çaba sarf ettiklerini belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan muhalefetin hayal dahi edemeyeceği projeleri gerçekleştiren bir iktidar olduklarını vurgulayarak, "24 ayar projelerimizle Antalyalıların huzuruna geldik. Yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermedik. İktidarımız mega projeleri gerçekleştiren bir iktidardır. 24 saat 7 gün hizmet etmek için yola çıktık. Kalbimiz Antalya diye atıyor. Antalya'yı bir dünya kenti, bir dünya markası yapmak için yola çıktık. Antalya'yı otoyollarıyla, hızlı treniyle, havalimanlarıyla, bölünmüş yollarıyla, akıllı kentiyle, sulama projeleriyle dünyada parlayan bir yıldız yapmak için yola çıktık" diye konuştu.

ULUSAL DEMİRYOLU AĞINA BAĞLANACAK

SABAH Akdeniz aracılığı ile sözünü verdikleri projeleri bir kez daha paylaşmak istediklerini belirten Lütfi Elvan, Türkiye'nin turizm ve tarım merkezi Antalya'nın, hızlı demiryolu hatları ile ulusal demiryolu ağına bağlanacağını söyledi. Hızlı demiryolu yapımı kapsamında Antalya-Eskişehir (İstanbul) ve Antalya-Kayseri arasında saatte 200 km hıza uygun olarak, demiryolu yapılacağına değinen Elvan "Her yıl ortalama 4.5 milyon yolcu ve 10 milyon ton yükün taşınacağı, 423 kilometrelik güzergaha sahip Antalya-Burdur-Afyonkarahisar-Eskişehir (İstanbul) hızlı demiryolu hattının 2016'da temeli atılacak ve 2020'de yapımının tamamlanmasını hedefliyoruz" dedi.

HIZLI TRENE İZMİR HATTI DA EKLENDİ

Antalya'yı, Konya ve Kapadokya bölgesi ile Kayseri'ye ve dolayısıyla Ankara'ya yüksek hızlı demiryolu ağına bağlayacak projenin de 2020 yılında tamamlanacağına vurgu yapan Elvan, "Toplam 642 km uzunluğa sahip projenin temeli 2016 yılında atılacak. Proje tamamlandığında her yıl ortalama 4.3 milyon yolcu ve 4.6 milyon ton yük taşınması gerçekleşecek. Antalya- Eskişehir ve Antalya-Kayseri hızlı demiryolu tamamlandığında Antalya - İstanbul seyahat süresi 4.5, Antalya - Ankara arasındaki seyahat süresi de 3 saat olacak. Bunların yanında İzmir de hızlı tren ile Antalya'ya bağlanıyor. İzmir ve Denizli üzerinden Antalya'ya ulaşacak hattın projesi üzerinde çalışılıyor" diye konuştu.

KÖPRÜLÜ KAVŞAKLAR JET HIZIYLA SÜRÜYOR

Antalya'ya geldiğinde 8 köprülü kavşağın yapımının başlamış olduğunu belirten Lütfi Elvan, ekipleri acil açılması gereken 3'üne yönlendirerek Hal, Altınova ve Aksu kavşaklarının kısa sürede tamamlanmasını sağladıklarını söyledi. Yapımı tamamlanan 3 kavşağın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle Antalyalıların hizmetine sunulduğunu hatırlatan Elvan, "Bunun dışında devam eden diğer köprülü kavşaklarımız da yıl sonuna kadar tamamlanacak" diye konuştu.

50 TANE DAHA GELİYOR

Antalya'da köprülü kavşak yatırımlarının devam edeceğini anlatan Elvan, "Antalya geneline baktığımızda Batı Çevreyolu, Kuzey Çevreyolu, Manavgat giriş ve çıkışları, Korkuteli Kavşağı'ndan Burdur güzergahında olan kavşakları dikkate aldığımızda 50 kadar köprülü kavşağın yatırımını Karayolları Genel Müdürlüğü olarak inşallah bakanlığımız gerçekleştirecek" diye konuştu.

TRAMVAYA YENİ HAT
Antalya'da tramvayın yeni hattının yapımının Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Başkanlığı tarafından üstlenildiğini hatırlatan Elvan, 18 kilometrelik projenin 14 istasyondan oluştuğu bilgisini verdi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya altın çağına geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN