Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bambus yine mühürlendi

Muratpaşa Belediyesi tarafından mühürlenen Bambus Plajı'nda inşaat yeniden başlayınca vatandaşların şikayeti üzerine belediye alanı üçüncü kez mühürledi

Giriş Tarihi: 4.6.2015
Bambus yine mühürlendi
Antalya'da falezlerde birinci derece SİT alanında bulunan ve Nisan 2014 ve 26 Mayıs'ta mühürlenen Bambus Plajı'nda üçüncü kez inşaat çalışması başlatılınca 2 Haziran tarihinde üçüncü mühürleme yapıldı. Bambus Plajı'nda önceki gün sessizce üçüncü kez çalışma başlatılıp dev vinç faaliyete geçince bölge halkı ayağa kalktı. Durum polise ve Muratpaşa Belediyesi'ne bildirildi. Bazı çevreciler ise Cumhuriyet Savcılığı'na dilekçe ile suç duyurusunda bulundu. Gelişmelerin ardından Bambus Plajı'na gelen Muratpaşa Belediyesi Zabıtası ve Kaleiçi İmar ve Fen İşleri Müdürlüğü görevlileri bölgede incelemede bulundu. Çalışma yapıldığı tespit edilince tutanak tutularak inşaat 3'üncü kez mühürlendi.

YAĞMALANMASINA İZİN VERMEYİZ

Vatandaşlar ise olanlara sert tepki gösterdi. Seçim arifesinde burada oldu-bittiye getirilerek imar yasağının aşılmaya çalışıldığını da belirten çevre sakinleri, "Burada gece gündüz nöbet tutarız yine de bu tabiat harikasının yağmalanmasına izin vermeyiz" diyerek tepkilerini dile getirdi.

YASADIŞILIĞA İZİN VERMEM
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal falezlerde yasa dışılığa izin vermeyeceğini tekrarlayarak belediye olarak yasa dışılığa izin vermelerinin söz konusu olmadığını belirtti ve "Belediyenin kişilerle ilgisi olmaz. Şu kişi veya bu kişi fark etmez, yasadışı bir iş varsa gereği neyse yapılır. Hukuki olarak gereken yapılacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bambus yine mühürlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN