Başörtü tartışması kavgaya dönüştü

Antalya'da Kazım Özalp'taki AK Parti'nin stant görevlisi Hatice Demiryürek'in başörtüsü 80 yaşındaki CHP'li bayan stant görevlisi tarafından çıkartılmak istendi

Giriş Tarihi: 5.6.2015
Başörtü tartışması kavgaya dönüştü
Antalya'da Kapalı Yol olarak bilinen Kazım Özalp Caddesi'nde AK Parti ve CHP'nin yan yana olan seçim stantlarındaki görevliler arasında başlayan laf dalaşı, fiziksel şiddete kadar uzandı. İddialara göre, olay CHP'nin stant görevlisi 80 yaşındaki bir partili kadının, AK Parti standındaki başörtülü görevliler hakkında konuşmasıyla başladı. İkisi başörtülü olmak üzere 3 kadın görevli bulunan AK Parti standına doğru yürüyen 80 yaşındaki CHP'li görevli, başı açık olan AK Parti stant görevlisi Zeynep Konu'nun kollarından tutarak, "Bari sen aklını başına topla" dedi ve ardından 23 yaşındaki Hatice Demiryürek'in kafasına vurdu. Konuyu anlatırken göz yaşlarına zor hakim olan Hatice Demiryürek, "Zeynep arkadaşımızın kolunu sarstı, benim kafama vurdu. Başörtümü çekiştirdi. 'Bunlara uyma' dedi. Benim en zoruma giden şey, çevredeki bazı insanların da olanları desteklemesi oldu" dedi. Karakola şikayetçi olduklarını anlatan Demiryürek, "80 yaşındaki kadından ve bize küfreden stant görevlisinden şikayetçi olduk. Gerekenin yapılmasını istiyorum" diye konutu.

OLAYIN TANIĞIYIM

Olay sırasında orada bulunan bir diğer stant görevlisi 25 yaşındaki Duygu Kaya da yaşananları doğruladı. Kaya, "Arkadaşımıza saldırdılar. Başörtüsünü çıkartmaya çalıştılar. Biz hanımefendi diye seslenirken, onlar ağza alınmayacak şeyler söylediler bize" ifadelerini kullandı.

BU ARIZALI ZİHNİYETİ ŞİDDETLE KINIYORUM
AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç de konunun takipçisi olacağını söyledi. Olayın MOBESE kayıtlarının emniyette olduğunu anlatan Enç, "Biz bu ülkede demokrasiyi savunduk, kişisel özgürlükleri savunduk. Hala eski Türkiye özlemiyle yanan başörtüsünü sindiremeyen bir grup arızalı zihniyeti şiddetle kınıyorum. Tahammül etmeyi öğrenecekler" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başörtü tartışması kavgaya dönüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN