Kara'ya sert cevap

CHP'li Niyazi Nefi Kara baltayı taşa vurdu. Kara'nın Lütfi Elvan ile ilgili yaptığı açıklamaya kendi partisinden tepki geldi. CHP Genel Sekreter Yardımcısı ve PM Üyesi Ahmet Ertuğrul, Kara'yı karartacak bir açıklamaya imza attı

Giriş Tarihi: 6.6.2015
Kara'ya sert cevap
CHP'nin Antalya'daki ön seçim çalışmalarında ortaya çıkan ve listede birinci sıraya yerleştikten sonra ortadan kaybolup dün bir röportajla ortaya çıkan Niyazi Nefi Kara baltayı taşa vurdu. Kara'nın AK Parti Antalya adayı Lütfi Elvan hakkında yaptığı açıklamalara kendi partisinden tepki geldi. CHP Genel Sekreter Yardımcısı ve PM Üyesi Ahmet Ertuğrul, Kara'yı karartacak açıklama yaptı. Kara'nın açıklamasına, Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bayram Uysal da tepki koydu.

CHP'DEN SERT TEPKİ

CHP Antalya Adayı Kara'nın, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı, AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan hakkında, "Kendi memleketinde kabul görmeyip Antalya'ya gönderilmiş bir aday" ifadelerine CHP PM Üyesi ve Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Ertuğrul tokat gibi bir yanıt verdi. Ertuğrul, "Elvan'ın Antalya'dan aday gösterilmesi Karaman için bir kayıptır" ifadesini kullandı.

KARAMAN İÇİN KAYIP

CHP Karaman eski İl Başkanı olan ve halen CHP PM Üyeliği ile Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüten Ertuğrul, "Ben bu konuyu Ahmet Ertuğrul olarak değerlendirirsem, Ulaştırma Bakanlığı önemli bir bakanlıktır. Karaman Milletvekili'nin böyle önemli bir bakanlık üstlenmiş olması Karaman için bir şanstı. Yatırımların Karaman'a gelmesi açısından ciddi anlamda bir şanstı. Bunun da somut olarak yatırım olarak döndüğünü tüm Karaman gibi ben de gördüm ve gözledim. Lütfi Elvan'ın Antalya'ya gitmiş olması bence Karaman için bir kayıp. Böyle önemli bir bakanlığı yürütecek olan bir kişinin tekrar Karaman'dan Milletvekili olması tüm Karaman gibi bizleri de mutlu ederdi" dedi.

KIYMETİNİ BİLMELİYİZ

Ertuğrul'un daha önceki dönemlerde Elvan'ın Karaman için büyük şans olduğunu belirten açıklamaları dikkat çekiyordu. Ertuğrul'un bir dönem Elvan için, "Herkes Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın kıymetini bilmesi gerekir. Elvan gibi siyasetçiler Türk siyasi hayatında özlenen, arzu edilen bir model. Lütfi Elvan'ın Karaman'dan çıkan bir politikacı olarak takdir edilmesi gerekir" açıklaması yapmıştı.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Ertuğrul, aynı açıklamasında, "Kendisini ülkesine, doğup-büyüdüğü topraklara hizmet için adamış bir model var karşımızda. Ayrım yapmadan, söz konusu yatırım, hizmet olduğu anda, olmasından gerekeni yapan bir Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan var. Ana Muhalefet Partisi'nin Karaman İl Başkanı olarak diyorum ki Lütfi Elvan çok büyük bir değerdir, Karaman adına, ülke adına bir şanstır. Biz Lütfi Elvan'ın kıymetini bilmek zorundayız. Şehrim adına, ülkem adına ben bakanımız Lütfi Elvan'ı tebrik ediyor, teşekkürlerimi iletiyorum" demişti.

ŞIRINGA ETSEN ALMAZ

CHP Antalya Milletvekili Adayı Niyazi Nefi Kara'nın, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan'ı suçlamasının yersiz ve iftiradan öte olamadığı, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Ertuğrul'un 2014 yılında yaptığı açıklama ile belgelendi. Her platformda, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Elvan'ın çok temiz, ülkenin ihtiyacı olan bir siyasetçi olduğunu, yolsuzluk, talan ve usulsüzlüğün bulunduğu yerde adının olmasının mümkün olmadığını söyleyen Ertuğrul, "Bakan Lütfi Elvan'a, yolsuzluk ve usulsüzlüğü şırınga ile enjekte etseniz, Elvan'ın vücudu bunları kabul etmez, dışarı atar" şeklinde açıklamalar yapmıştı. AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan'ın dürüstlüğünün CHP PM Üyesi tarafından tescillenmesine rağmen CHP'li Niyazi Nefi Kara'nın daha TBMM'ye gitmeden iftira siyaseti yapması tepki çekti.

ANTALYA'YA PİYANGO


KESOB Başkanı Uysal, "Lütfi Bey'e buradan ricada bulunuyorum. Karaman'ı unutmasın. Antalya'daki tüm esnaf arkadaşlarımıza sesleniyorum, değerli bir bakan kazandılar. Şimdiden kendilerine hayırlı olsun. Lütfi Bey'e başarılar diliyorum. Biz Lütfi Bey'in eksikliğini Karaman'da yaşayacağız. Bir başkası yerini doldurur deniyor ama ben kesinlikle inanmıyorum. Ben hala Lütfi Bey'in Karaman'dan gitmesine üzgünüm" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Kara'ya sert cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN