Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polis anketinden birlik mesajı çıktı

Antalya Emniyet Müdürlüğü ile Akdeniz Üniversitesi'nin birlikte yürüttüğü projelere katılan 21 bin 172 çocukla gerçekleştirilen anketten birlik ve beraberlik mesajı çıktı

Giriş Tarihi: 10.6.2015
Polis anketinden birlik mesajı çıktı
Antalya Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü ve Akdeniz Üniversitesi (AÜ) işbirliğiyle hazırlanan ve 'Gençlik ve Güvenli Gelecek' konferanslarına katılan 21 bin 172 çocuğun katılımıyla doldurulan anketten birlik ve beraberlik mesajı çıktı. Ankette yer alan "İnsanların farklı özelliklerinin ülkemiz için zenginlik olduğunu düşünüyorum" sorusuna öğrencilerin yüzde 73'ü, "Çanakkale zaferinin ortak değerimiz olduğuna inanıyorum" sorusuna öğrencilerin yüzde 98'i, "Milli birlik ve bütünlüğümüzün en büyük değerimiz olduğuna inanıyorum" sorusuna öğrencilerin yüzde 97'si 'Katılıyorum' cevabı verdi.

ÖĞRENCİLERE ANKET

Antalya Valiliği koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte eğitim ve öğretim dönemi boyunca devam eden faaliyetlerle, Antalya merkez ve ilçelerinde eğitim gören tüm 9'uncu sınıflarda okuyan 31 bin 671 öğrenci ve öğretmene 'Gençlik ve Güvenli Gelecek' konulu konferans verildi. Konferanslarda, aile içi iletişim, arkadaşlık, doğru bilgiye erişim, sağlıklı ve mutlu bir gelecek hedefleme, ayrımcılığın zararları ve milli birlik ve beraberlik gibi konulara vurgu yapılarak, Çanakkale Zaferi ile ilgili hazırlanan kısa bir filme yer verildi. Antalya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan sunumların ardından Akdeniz Üniversitesi (AÜ) ve uzman kuruluşlar tarafından hazırlanan anketin, il genelinde okuyan 21 bin 172 öğrenci tarafından doldurulduğu açıklandı.

ÇOCUKLAR İÇİN AİLE ÖNEMLİ

Anke tte, "Ailemin uyarılarını dikkate alıyorum" sorusuna öğrencilerin yüzde 87'sinin, "Manevi olarak aileme bağlıyım" sorusuna yüzde 94'ünün, "Arkadaşlarımın bazen beni yanlış yönlendirebileceklerine inanıyorum" sorusuna öğrencilerin yüzde 78'inin 'Katılıyorum' şeklinde onay verdiği ifade edildi.

FARKLI ÖZELLİKLER ZENGİNLİK

Ankette yer alan "İnsanların farklı özelliklerinin ülkemiz için zenginlik olduğunu düşünüyorum" sorusuna öğrencilerin yüzde 73'ünün, "Çanakkale Zaferi'nin ortak değerimiz olduğuna inanıyorum" sorusuna öğrencilerin yüzde 98'inin, "Milli birlik ve bütünlüğümüzün en büyük değerimiz olduğuna inanıyorum" sorusuna da öğrencilerin yüzde 97'sinin 'Katılıyorum' cevabı verdiği bildirildi. Öğrenciler "Antalya güvenli bir şehirdir" sorusuna yüzde 77 oranında 'Katılıyorum', "Okulda kendimi güvende hissediyorum" sorusuna ise yüzde 87 oranında 'Katılıyorum' şeklinde yanıt verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis anketinden birlik mesajı çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN