CHP'lilerin emanet oy kavgası

CHP ve HDP'nin 7 Haziran'daki işbirliği da kavgaya yol açtı. CHP'nin akil adamlarından Hüsnü Şahin ve Abdullah Kıldan sosyal medya üzerinden tartıştı. Yaşanan tartışmaya partililer de katıldı

Giriş Tarihi: 11.6.2015
CHP'lilerin emanet oy kavgası
Türkiye genelinde CHP içinde parti içi muhalefete neden olan HDP ile seçimlerde gerçekleşen işbirliği, Antalya'da kavga çıkardı. CHP'nin iki akil adamı, 'HDP'ye verilen emanet oylar' konusunda sosyal medya üzerinden tartıştı.

HDP'YE DESTEK AÇIKLAMASI

Tartışma, CHP'li Hüsnü Şahin'in HDP'ye oy verdiğini açıklamasıyla başladı. Şahin, "CHP'li olup da HDP'ye oy verenlerden birisiyim. Benim gibi yapan arkadaşların da sorumluluğunu üstleniyorum. Bizi partiden mi atacaksınız, atın. Biz ne yaptığımızı biliyoruz" sözleriyle HDP'ye desteğini açıkladı.

ARKADAŞTAN SERT ÇIKIŞ
Şahin'e yakın arkadaşı CHP'li Abdullah Kıldan'dan sert cevap geldi. Şahin'den lakabı olan 'Pala' olarak söz eden Kıldan, "Kime oy verdiğin kimseyi ilgilendirmez Pala" başlığıyla yayınladığı mesajıyla Şahin'e yüklendi. Kıldan, "CHP'yi da dizayn etmeye kalkacaksın, kendine CHP'nin kanaat önderi payesini yakıştıracak ve kanaat önderleri türeterek CHP'ye yön vereceksin, sonra gidip başka partiye oy vereceksin. Olmadı be Pala."

BİZİ PARTİDEN KOVUN

Bunun üzerine Hüsnü Şahin, 'Zorunlu açıklama' başlığıyla yayınladığı mesajda, 1992 yılında partiye üye olduğunu ve partinin en eski üyeleri arasında yer aldığını vurgulayarak, "İtiraf ettim. Verin beni disipline. Partiye ihanet ettim. Kim HDP'ye oy verdiyse itiraf edeceğim. Bizi partiden kovun" diye yazdı.

HEM DESTEK HEM ELEŞTİRİ

Tartışmaya CHP'lilerden gelen yorumlar arasında, 'Yaptığın CHP'ye ihanetten başka bir şey değil', 'Bu Atamın emanetine hıyanettir', 'Bizim seçim öncesi vatandaşın CHP'ye oy vermesi için anamızdan emdiğimiz süt burnumuzdan gelirken, sizlerin bunu yapması bizi arkadan vurmaktır', "Ben CHP'liyim baraj altında kalacak diye bir dönem MHP'yi, sonra HDP'yi destekleyemem" eleştirilerinin yanı sıra, 'Kalbindeki vatan aşkı, cebindeki parti kimliğinden önce geliyorsa sen bir yurtseversin demektir' gibi mesajlar da geldi.

CHP'DE EMANET OY TARTIŞMASI
Hüsnü Şahin, CHP'li olup da HDP'ye oy verenlerden biri olduğunu itiraf edince Abdullah Kıldan ve diğer partililer Şahin'in bu tercihine tepki gösterdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'lilerin emanet oy kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN