Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu proje çok havalı

Avrupa'nın en büyük Şişme Çocuk Köyü Antalya'da kuruluyor. 5 milyon 870 bin liralık bütçeyle kurulacak olan Çocuk Köyü Ağustos'ta açılacak

Giriş Tarihi: 14.6.2015
Bu proje çok havalı
Çocuk dostu kent Antalya'da çocuklara yönelik çok 'havalı' bir proje hayata geçiyor. 2014'te dünyanın farklı ülkelerinden 12 yaşın altında 1 milyon 860 bin çocuk turisti ağırlayan Antalya, yeni projesiyle çocukların kalbini fethedecek. Avrupa'nın en büyük Şişme Çocuk Köyü Sarısu'da açılacak.

5.9 MİLYONLUK PROJE

Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden ANET tarafından 5 milyon 870 bin liraya mal edilecek Çocuk Köyü, 6 bin 500 metrekarelik alana kurulacak. Çocuk Köyü, şişirme bir çadır ile kapanacak. Bu alan 5 bin 500 metrekare ölçek ile Türkiye'nin en büyük kapama alanı olacak. Projenin 1 Ağustos'ta açılması planlanıyor. Kapama projesini Sydney Olimpiyat Stadı'nın üzerini de kapatan Çin firması gerçekleştirecek. Kapama alanı 200 kilometre rüzgara ve metrekareye düşecek 150 kilogram yağışa dayanıklı olacak. Bu özellikleriyle eğlence parkı 12 ay hizmet verecek. Eğlence parkının içi, Amerikan Dupont firmasının bu alan için ürettiği özel suni çimlerle kaplanacak. Çocuklar içeride özel kaymaz çoraplarla gezecek. Alanda kurulacak bin 404 metrekare ile dünyanın en büyük ikinci büyük trambolininde aynı anda 250 çocuk birlikte zıplayabilecek. Alanda tırmanma parkuru, rodeo, şişme oyun alanları, macera ip parkuru gibi 19 oyun alanı yer alacak. Eğlence parkı ayrıca yeme içme üniteleri, animasyon programları ile doğumgünleri gibi özel günler için partilere ev sahipliği yapmayı hedefliyor.

400 BİN ÇOCUK BEKLENİYOR

ANET Yönetim Kurulu Başkanı Gökalp Dinçmen, bölgede teleferiğin de aralarında bulunduğu birçok önemli projenin hayata geçtiğini hatırlatarak, bölgenin toplamda 3 milyon ziyaretçi potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Dinçmen, "Bu ziyaretçi sayısından bizim eğlence kompleksine düşecek payın 400 bin kişi olduğunu düşünüyorum" dedi. Dinçmen çocukların bölgeye büyük ilgi göstermesini beklediklerini belirterek, sadece giriş ücreti alınacağını, saat ve kullanım sınırlamasının ise olmayacağını söyledi.

TELEFERİK EYLÜL'E KALDI

Gökalp Dinçmen, Tünektepe'den Sarısu'ya inen teleferiğin açılışının Eylül ayına ertelendiğini açıkladı. Tünektepe'ye çıkışların ay sonu itibariyle yeniden başlayacağını anlatan Dinçmen, "Çalışmaların Tünektepe bölümü tamamlanıyor. Turizm sezonunda 618 rakımlı tepeyi ziyarete açacağız. Büfe tipi mekanlarla ziyaretçilere hizmet verilecek" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu proje çok havalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN