Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yönetime talibiz

Başkan Gencer'in 'Aday varsa seçim yaparız' sözleri karşılık buldu. İşadamı Yusuf Ziya Şencan "Antalyaspor'u kimseye bağımlı olmadan yönetecek güçlü bir ekiple adayız" dedi

Giriş Tarihi: 17.6.2015
Yönetime talibiz
Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer'in önceki gün düzenlediği basın toplantısında "Bizim ürettiğimiz bütçe ve projeler dışında daha iyisini yapacak olan varsa kapımız açık. Seçime gidebiliriz" sözleri karşılığını buldu. İşadamı Yusuf Ziya Şencan bu çağrıya yanıt verdi ve "Antalyaspor başkanlığına adayım" açıklamasını yaptı. Camianın içinde değil gibi görünmesine rağmen yıllardır Antalyaspor'daki gelişmeleri yakından takip ettiğini ifade eden Şencan, "Antalyaspor camiası içerisinde olmamam bir dezavantaj değil. Başkan Gencer, camia içerisinden diye göreve getirildi ama sonuç ortada" ifadelerini kullandı. Hasan Akıncıoğlu'nun vergi borcu hariç kulübü 5 milyon lira borçla bıraktığını ancak şimdi borcun 50 milyon liraya çıktığını hatırlatan Şencan, "İcralar, hacizler, ihtarnameler Gencer dönemi ile yeniden geri geldi. Şimdi de 1 yılda 90 milyon lira gelir elde edip borçları sıfırlayacağını söylüyor. Bu inandırıcı değil. Bizim kimseden beklentimiz yok. Yönetimimiz kimseye bağımlı olmadan yapacağı çalışmalarla bu yükün altından rahatlıkla kalkabilir" dedi.

5 MİLYON DOLAR BAĞIŞ YAPACAK

Oluşturacakları yönetimin herkes tarafından kabul görecek, elini cebine naz yapmadan atacak, Antalyaspor'u sadece bu kentin en önemli markası olarak ayağa kaldırmak için çalışacak önemli isimlerden oluşacağını söyleyen Şencan, "Yöneticilerimiz verdikleri para karşılığında temlik almayacak, tam tersine bağış yapacak. Şu anda ilk etapta 5 milyon dolar bağış yaparak işe başlayacağız. Yeni stat, yeni tesislerle Antalyaspor'u önce ligde tutup borçlarını temizleyeceğiz, sonra sportif olarak başarılı olacağız" açıklamasını yaptı.

GERÇEKÇİ POLİTİKALAR
Yusuf Ziya Şencan, "Gerçekçi politikalarla kulübü yöneteceğiz. Polemiklerden uzak, popülizmin yer almayacağı, kulüp menfaatleri doğrultusunda hareket edeceğiz. Kongre kararı alınırsa projeleri daha detaylı açıklayacağız" dedi. Şencan, Gencer'in aday davet etmesinin yeterli olmadığını, Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı'nın bu çağrıya kulak verip seçim kararı alması gerektiğini de vurguladı.

SEMİH BEKEN: ADAY DEĞİLİM
Antalyaspor'da adı başkan adayları arasında geçen Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Semih Beken böyle bir düşüncesi olmadığını söyledi. Kendisinin Antalyasporlu olduğunu söyleyen Semih Beken, "Bizi layık görenlere teşekkür ediyorum. Ancak böyle bir düşüncem şu anda yok. Bu söylentilerin nasıl çıktığını bilmiyorum. Görevden kaçmayız ama aday olmadığıma ilişkin yazılı bir açıklamayı en kısa zamanda zaten kamuoyu ile paylaşacağım" dedi.

CÖMERTOĞLU: MUHATABIM DEĞİL
Antalyaspor'da seçimli genel kurul olursa başkanlığa aday olabileceğini söyleyen turizmci Tolga Cömertoğlu, "Başkan Gencer takımı Süper Lig'e taşıyarak başarılı olmamış, yaptığı hatayı düzeltmiştir. Kendisinin daveti ile görev isteyecek değiliz. Bu oyuna gelmeyiz. Gencer kulübün sahibi mi ki böyle bir davette bulunuyor. Eğer mali genel kurul seçimli olursa aday olarak çıkarız veya aday olacak inandığımız isimlere destek veririz. Yürekli ise davet değil, seçim yapsın. Dernek ve Vakıf seçim kararı alsın, kararımızı açıklarız" ifadesini kullandı.

MEHMET AYGÜN: 50 ADAY ÇIKAR
Antalyaspor'un eski ikinci başkanı Mehmet Aygün, "Antalyaspor'a 50 tane aday çıkar. Ama önce seçim kararı alınsın" dedi. Gencer'in şampiyonluğu kendisine yüklememesi gerektiğini kaydeden Aygün, "Bu takım 15 puan farkla şampiyon olmalıydı. Neden olamadığını herkes biliyor. 'Aday varsa gelsin' daveti doğru bir tavır değil. Seçim yaparsınız, aday var mı yok mu görürsünüz. Ancak gördüğüm şu ki; böyle giderse takım 2 yıl önceki gibi küme düşer" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yönetime talibiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN