Türkiye'nin en iyi haber sitesi

66 klasör belge incelenecek

Giriş Tarihi: 19.6.2015
66 klasör belge incelenecek

Paralel yapıya yakınlığı ile bilinen Rasanet Vakfı'nda arama yapan polis 66 klasör evrağa el koydu. Uzmanlar, toplanan bağış paralarının nereye gittiğini araştırıyor

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerinin Üçgen Mahallesi'ndeki FEM Dershaneleri içinde yer alan ve paralel yapıya yakınlığı ile bilinen Antalya Rasanet Gençlik Vakfı'na düzenlediği operasyonda 66 klasör evraka el koyulduğu öğrenildi. KOM ekipleri ayrıca vakfa gelen bağışlar ve karşılığında kesilen makbuzlarının kayıtlarının tutulduğu bilgisayarların hard disklerini incelemeye aldı. Antalya polisi Rasanet Vakfı'na yapılan bağışların nerelere harcandığını da incelemeye aldı. Harcama makbuzlarını incelemeye alan ve paraların uygun harcanıp harcanmadığının da ayrıntılı olarak araştırıldığını ifade eden uzman ekipler, muhasebe evraklarının tutulduğu kayıtları da ayrıntılı olarak inceliyor.

GERİYE DÖNÜK İNCELEME

KOM ekipleri tarafından yapılan aramalarda el koyulan 66 klasör evrağın da incelenmesine başlandı. El koyulan evrakların oldukça fazla olduğunu belirten yetkililer, "Geriye dönük bütün evraklara tek tek bakacağız. Bağış paraları nerelere harcanmış. Kayıt dışı harcama var mı? Bunların hepsi ayrıntılı incelemeden sonra ortaya çıkacak" diye konuştu.

5 SAAT SÜRMÜŞTÜ

Antalya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü (KOM) ekipleri önceki sabah saat 09.30'da vakfa girerek, 5 saat boyunca evrakları ve hesapları incelemişti. Zimmet ve nitelikli dolandırıcılık şüphesiyle onlarca klasör evrağa el koyarak vakıf binasından ayrılan ekipler, ayrıca vakıf yöneticilerinin ev ve işyerlerinde de arama yapmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
66 klasör belge incelenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN