Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sütleğen Sağlık Evi şifa dağıtıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'in söz verdiği ve 12 günde hizmete açtığı Kaş Sütleğen'deki sağlık ocağı şifa dağıtıyor

Giriş Tarihi: 19.6.2015
Sütleğen Sağlık Evi şifa dağıtıyor
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Kaş'ın Gömbe ve Sütleğen mahallelerine 15 Mayıs Cuma günü gerçekleştirdiği ziyarette vatandaşlar 'Sağlık ocağımız, doktor ve hemşire olmadığı için kapalı. Sağlık ocağımızın hizmete açılmasını istiyoruz' talebinde bulunmuştu. Başkan Türel'in girişimleriyle çürümeye terk edilmiş sağlık ocağı binası jet hızıyla Halk Sağlığı Merkezi'nden Büyükşehir Belediyesi üzerine devir alınmıştı. Gerekli tadilat ve düzenlemelerin yapılmasının ardından Sağlık Evi 1 Haziran Pazartesi günü kapılarını halka açarak hasta kontrolüne başladı.

GÜNDE 35-40 HASTAYA BAKILIYOR

Bir iğne yaptırabilmek için 15 kilometre uzaklıktaki başka bir sağlık ocağına gitmek zorunda kalan Sütleğen mahalle sakinleri Sağlık Evi'nin hizmete girmesiyle büyük mutluluk yaşıyor. Sağlık Evi'nin faaliyete geçirilmesiyle sadece Sütleğen Mahallesi değil, yakın çevresinde bulunan Çamlıova, Çamköy, Yayla Palamut, Yuvacık, Beldibi, Şemsi, Çimbir Mahalleleri'ndeki vatandaşlar da faydalanıyor. Sağlık Evi'nde haftada iki gün doktor ve her gün hemşire bulunuyor. Günde 35-40 hastaya bakılıyor. Sağlık Evi'nin açılmasıyla büyük bir eksiklerinin kapandığını belirten bölge halkı Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e teşekkür ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sütleğen Sağlık Evi şifa dağıtıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN