Turizmci Çin'e döndü

Giriş Tarihi: 19.6.2015
Turizmci Çin'e döndü

Dünyanın en fazla turist gönderen ülkeleri arasında yer alan Çin'den pay alma hedefinde olan Antalya'daki turizmciler, Çinli seyahat acentelerinin temsilcileriyle bir araya geldi

Antalyalı turizmciler, Çinli seyahat acentelerinin temsilcileriyle buluştu. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve Air Arabia firması iş birliğinde Çin'in Urumçi bölgesindeki turizm seyahat acentelerinin temsilcilerinden bir grup heyet, bir otelde Antalyalı turizmcilerle bir araya geldi. Karşılıklı taleplerin iletildiği toplantıda, Antalya'daki otel yöneticileri, verdikleri hizmetleri, kalitelerini, sağladıkları avantajları anlattı. Çinli seyahat acente temsilcileri de Çin'den gelecek turistlerin taleplerini aktardı.

BU PASTADAN PAY ALINMALI
Çinli temsilciler, turistlerin özellikle tarihi mekanları gezmek istediklerini, Urumçi bölgesinden Antalya'ya direkt uçak seferlerinin düzenlenmesi gerektiğini ifade etti. Türkiye Çin Halk Cumhuriyeti İşadamları Dostluk ve Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Koçak, bu tür girişimlerin Türkiye'ye gelecek Çinli turist sayısının artmasında önemli rol oynayacağını belirtti. Dünya Turizm Örgütü verilerine göre turistlerin gittikleri ülkelerdeki harcamaları sıralamasında Çin'in ilk sırada geldiğini söyleyen Kemal Koçak, "Her geçen yıl dünyada açılan Çinli turist sayısında artış yaşanıyor. Bu paydan Türkiye'nin de faydalanması gerekiyor. BAKA öncülüğünde atılan bu adımlar, ülkenin Çinli turist pastasından daha fazla pay almasını sağlayacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmci Çin'e döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN