Hurda eserler hurda olmasın

Sanayi ustaları tarafından hazırlanan Atık Malzeme Heykel Müzesi'ne yerli ve yabancı turistlerin ilgi göstermemesi Kent Konseyi'ni harekete geçirdi

Giriş Tarihi: 22.6.2015
Hurda eserler hurda olmasın
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 yıl önce açılan Atık Malzeme ile Heykel Tasarım ve Uygulama Atölyesi'nde üretilen heykeller ilgi bekliyor. Heykeltıraş Ayhan Karapınar'dan eğitim alan 19 sanayi ustası, hurda, otomobil parçası, ağaç ve metal atıklardan birbirinden ilginç 20 heykel beklenen ilgiyi görmeyince kaderine terk edildi. Akdeniz Sanayi Sitesi içerisindeki sergi için tur şirketleri ile anlaşılıp turist kafilelerinin beğenisine sunulacağı söylense de iki yıldır tek bir turistin bile sergiye uğramaması dikkat çekiyor.

SERGİ ALANI DEĞİŞTİRİLMELİ

Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt eserlerin daha elverişli alanlarda sergilenmesinin doğru olacağını belirterek, "Antalya sanayi çalışanlarının eski hurda ve atıklarla hayata geçirdikleri heykeller, benzerlerinin çok ötesinde başarılı çalışmalar olarak dikkat çekmektedir. Ustaların el emeği olan bu eserlerin anlam kazanması ve değerini bulabilmesi için bu eserlerin yılda en az 1 milyon turist çeken Karpuzkaldıran Şelalesi içerisindeki yeşil alana yerleştirilmesi isabetli bir karar olacaktır" dedi.

YABANCI TURİST SANAYİYE GİTMEZ

Serginin Avrupa'da dahi bir örneğini görmediğini belirten Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, "Eserler gerçekten çok ilginç ve çok güzel. Esnaf çok güzel ustalıklar sergilemiş. Fakat sergi çok atıl kaldı. Oraya götürülüp sergiyi gezmesi sağlanacak turist bulmak mümkün değil. Lara bölgesinde bulunan Düden Park, turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri. Orası çok büyük ve yeşillik bir alan. O alana bu heykeller yerleştirilebilir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hurda eserler hurda olmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN