Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahtekarlıkta sınır tanımı

Hakan Doğan ve Bahri Yüksel tarafından kurulan ve kısa süre sonra kapatılan çağrı merkezine, kimliği belirsiz kişilerce 690 kişi işe alındı

Giriş Tarihi: 22.6.2015
Sahtekarlıkta sınır tanımı
Antalya'da oturan 33 yaşındaki Hakan Doğan ile 38 yaşındaki Bahri Yüksel, Şubat 2011'de çağrı merkezi açtı. Genç ortaklar, Türkiye'nin çeşitli illerinde ofisleri bulunan çağrı merkezini 9 ay çalıştırdıktan sonra Kasım 2011'de kapattı. Ancak Haziran 2013'te İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) telefon alan Bahri Yüksel ve Hakan Doğan, kapattıkları firmalarına, Türkiye'nin çeşitli illerinden 690 personel girişi yapıldığını öğrendi.

690 KİŞİ İŞE ALINMIŞ
İstanbul SGK Başmüfettişi S.K'nin telefonu üzerine SGK Antalya İl Müdürlüğü'ne giderek durumu araştırdıklarını aktaran Bahri Yüksel, "SGK'ya gidip durumu anlattık. 2-3 hafta sonra Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden aradılar. Oraya da dilekçe ve ifade verdik. SGK yetkilileri bu kayıtların silineceğini söyledi. Sorunun çözüldüğünü düşünürken icra tebligatları gelmeye başladı. Şu ana kadar 22 tebligat geldi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahtekarlıkta sınır tanımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN