Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez'de üç okul Eylül'e hazır

Giriş Tarihi: 26.6.2015
Kepez'de üç okul Eylül'e hazır
Antalya Kepez'de Çamlıbel Anadolu Lisesi ile Fevzi Çakmak mahallesindeki Spor Lisesi ve 24 derslikli ilkokul, yeni eğitim ve öğretim döneminde öğrencilerle buluşacak. Üç okulun da karkas inşaatları tamamlanırken, ince işçiliğinde sona gelindiği bildirildi.

30 YIL BEKLENDİ

Kepez Belediyesi ve Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Çamlıbel mahallesine kazandırılan 24 derslikli Anadolu Lisesi'nin, bölgede 30 yıldır beklenen bir yatırım olduğu belirtilirken, okulun Kepez Belediyesi'nin okul arsasındaki mülkiyet problemini çözmesi ile yapılabilir hale geldiği belirtildi. 27 Haziran 2014'te temeli atılan ve 5 kattan oluşan okul binasının kaba inşaatının tamamlandığı, ince işçiliğinde ise sona gelindiği açıklandı. Fevzi Çakmak mahallesinde ise 2B ile ilgili mülkiyet probleminin çözümünden sonra yapımına başlanan 16 derslikli Spor Lisesi, 100 kişilik pansiyon binası ile 24 derslikli ilkokul yatırımlarında da karkas inşaatlarının tamamlandığı, ince işçilikte sona gelindiği bildirildi.

2B ÇÖZÜLDÜ OKUL GELDİ

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2B ile ilgili mülkiyet probleminin yaşandığı mahallelerde okul ve benzeri kamu yatırımlarının yapılamadığını hatırlatarak, "2B problemi ortadan kalkınca eğitim yatırımları 2B'nin çözüldüğü mahallelerde yapılabilir hale geldi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez'de üç okul Eylül'e hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN