Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sulama sistemi çöktü

Sulama sezonu öncesinde Korkuteli Kapalı Devre Sulama Sistemi Projesi'nde borular patladı. Bahçeler susuz kaldı

Giriş Tarihi: 1.7.2015
Sulama sistemi çöktü
Korkuteli tarihinin en büyük projesi olarak adlandırılan 'Korkuteli Kapalı Devre Sulama Sistemi Projesi'nde, sulama sezonu öncesinde İmrahor ve Bayat mahallesindeki borular patladı. Borunun patlamasıyla su Kargalık deresine aktı.

3 YERDEN PATLADI

Borunun 3 yerden patlaması ihmali gündeme getirdi. Yaşanan olay nedeniyle 25 bin dönüm bahçe susuz kaldı. Meyve bahçesi sahipleri haftalardır gelmeyen suyu beklerken bir de patlak problemi ortaya çıkınca sorun büyüdü. Damlama sulama borusunda meydana gelen patlama sonucu DSİ Antalya Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile ihaleyi alan firma sorumlusu ve Sulama Birliği yöneticileri ile bahçe sahipleri borunun patladığı bölgede kamp kurdu.

ÇİFTÇİLERDEN TEPKİ
Bahçe sahipleri patlayan alanda müteahhit firma ve DSİ yetkililerine ateş püskürdü. Çiftçiler,"Geçen yıl sulama sezonu öncesinde böyle bir sorun yaşanmıştı. Bu yıl yine aynı sorunla tekrar karşı karşıyayız. Trilyonluk proje yetkililerin kontrolsüzlüğü ve beceriksizliği sonucu güme mi gitti. O kadar emekle hazırlanan proje başlamadan patlak verdi" diye isyan ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sulama sistemi çöktü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN