Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Murat ÖZGEN: Ya heykeli dikilir ya çarmıha gerilir

Giriş Tarihi: 2.7.2015
Başkan Gültekin Gencer çok ilginç bir kişilik. Ne yapmak istediği kestirilmesi zor bir karakter. Gülerken aklından geçenleri kestiremezsiniz.
Bazen gülerken içi kan ağlar bazen dünyayı umursamaz sen ağlarsın o güler.
Başkan Gencer ile ilgili her şeyi tartışırım, Antalyaspor sevgisini tartışmam. Bugün 'En iyi Antalyasporluyum' diyenden daha iyi Antalyasporludur.
Bugünlerde tam bir 'Patron çıldırdı' havasında.
Eto'o ve Ronaldinho'nun yaşını öne sürenler bence uzanamadığı ciğere mundar diyen kediler.
Kulübün, kentin, ülke futbolunun marka değerini tavan yaptıran önemli hamleler.
Ancak gelin görün ki 'Kulübün kasasından para çıkmayacak' söylemi bana inandırıcı gelmiyor.
Zaten vergi hariç 13 milyon euroyu bulan borç dururken bir de 3 yıllık Eto'o, 1 yıllık Ronaldinho'nun 50 milyon liraya yaklaşan toplam maliyeti çılgınca.
Ticaretten çok anlamam ama iki yol olduğunu söylerler. Ya cebindeki kadar harcayıp iş kurarsın, çokta gözün olmaz idare edersin, ya da önce kredileri kullanıp büyük yatırımlar yaparsın, gelecek paranın hayalini kurarsın. İkisi de tutabilir, ikisinde de batabilirsin.
Birinci seçenekte batarsan çok şey kaybetmezsin, ikincide batarsan bir daha çıkamazsın.
Birinci seçenek tutarsa orta boy bir işletmesin, ikinci seçenek tutarsa holding olursun.
Antalyaspor'un yolu ikinci seçenek gibi duruyor.
Bu iki futbolcu için federasyondan gelen 'ayakbastı' parasının önemli bir kısmının kullanıldığı iddiasının yanı sıra kredi kullanılıp tüm paranın bu iki oyuncuya aktarıldığı iddiaları da var.
Camianın bir kısmı mutlu, bir kısmı endişeli.
İki tarafı da anlıyorum. Ben de yıldız futbolcuların gelmesinden yana olanlardanım ama batıp da çıkamamaktan da korkmuyor değilim.
Camiayı rahatsız eden bir diğer konu da yapılan her transferin altından Metin Korkmaz isimli menajerin çıkması. İddialar can sıkıcı. İçerideki futbolcuların menajerliğini baskıyla aldığı, transfer edilecek olan futbolcuların önce Metin Korkmaz'dan geçmek zorunda olduğu, aksi takdirde transferin gerçekleşmediği, satılacak olan futbolcuların da Metin Korkmaz ile çalışması halinde satışının yapılacağı gibi söylentiler var. Kendisi ile ilgili olmayan transferlerde bile pazarlık masasında bulunması net olarak ifade edeyim, mide bulandırıyor. Antalyaspor'u bir menajere bu kadar bağımlı tutmak kafalarda soru işareti yaratıyor.
Başkan'ın bir an önce bu ismin ne kadar Antalyaspor'un içinde olduğunu açıklaması, kamuoyu vicdanını rahatlatması gerek.
Evet, yazının başında da söylediğimiz gibi. Antalyaspor bu sezon büyük düşünüyor, yıldızlara uzanan bir sıçrama yapıyor. Sıçradıktan sonra yere düşüş paraşütlü mü olacak paraşütsüz mü? Bir başka ifadeyle, Gültekin Gencer bu yolun sonunda ya heykeli dikilecek bir başkan olacak, ya Antalyaspor'u bitiren başkan olarak çarmıha gerilecek.
İzleyip göreceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Murat ÖZGEN: Ya heykeli dikilir ya çarmıha gerilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN