Antalya'da EXPO hazırlığı

Giriş Tarihi: 6.7.2015
Antalya'da EXPO hazırlığı

Antalya'da 23 Nisan 2016 tarihinde resmi açılışı yapılması planlanan çiçek ve çocuk temalı botanik EXPO için çalışmalar sürüyor

Dünyanın en önemli sosyal etkinlikleri arasında yer alan ve 2016'da Antalya'da açılacak çiçek ve çocuk temalı botanik EXPO için yapılan hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez, EXPO alanında altyapı işlerinin Mart ayı itibarıyla tamamlandığını, Şubat ayında başlayan üstyapı işlerinin ise sürdüğünü söyledi.

HEDEF KATILIM REKORU KIRMAK

Antalya'da düzenlenecek EXPO2016'ya katılımla ilgili şu ana kadar 27 ülkeden olumlu yanıt geldiğini, 5 ülke ile de ön anlaşmanın imzalandığını bildiren Genel Sekreter Haşmet Suiçmez, bugüne kadar en yüksek katılımlı botanik EXPO'nun 42 ülkenin katılımıyla Hollanda'da gerçekleştirildiğini hatırlatarak Antalya için hedeflerinin de 45-50 ülke olduğunu kaydetti. Aksu ilçesinde 112 hektarlık alanda açılacak çiçek ve çocuk temalı botanik EXPO'nun 23 Nisan 2016 tarihinde resmi açılışının yapılması planlanıyor. 192 gün boyunca açık kalacak fuarı 8 milyon kişinin ziyaret edeceği tahmin ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'da EXPO hazırlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN