Alman baharı yeterli olmadı

Antalya'da turist sayısındaki kayıp 410 bin oldu. Alman pazarındaki artış genel düşüşü engelleyemedi. Kaybın 401 binlik bölümünü Ruslar oluşturdu

Giriş Tarihi: 7.7.2015
Alman baharı yeterli olmadı
Antalya'ya havayoluyla gelen turist sayısı yılın ilk yarısında yüzde 9 düşerek 4 milyon 210 bin oldu. Düşüşün sayısal boyutu ise 410 bin turiste ulaştı. Yılın ilk 6 ayında geçen yıla oranla Antalya'ya gelen Rus turist sayısı 401 bin geriledi. Rus turist sayısı bir önceki yıla oranla yüzde 27 düşerek 1 milyon 77 bin oldu.

İLK 15 PAZARDA DURUM
En çok turist gönderen ülkeler sıralamasında Almanya zirveyi Ruslardan aldı. Yaşanan düşüşün dramatik boyutlara ulaşmasını, Alman turist sayısındaki 118 bin kişilik artış engelledi. Alman turist sayısı geçen yıla oranla yüzde 11 artarak 1 milyon 152 bine ulaştı. İlk 15 pazar arasında geçen yıla oranla artış yaşanan pazarlar sadece Almanya ve Polonya oldu. En çok turist gönderen 6'ncı pazar olan Polonyalı turist sayısı yüzde 6 arttı.

FRANSIZ KALDILAR

En büyük pazarlar sıralamasında 3'üncü olan Hollanda'da ve 5'inci olan İsveç'te yüzde 10 düşüş yaşandı. Rusya'nın ardından en büyük düşüş Fransa pazarında yaşandı. Daha önce ilk 10 pazar arasında yer alan Fransa'da geçen yıla oranla yüzde 54 düşüş yaşandı. Kaybın sayısal boyutu 43 bine ulaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman baharı yeterli olmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN