Kaçak müteahhidin sitesi suçlu yuvası

Antalya'da elektronik kelepçeyi kırarak kayıplara karışan müteahhit Ahmet Sakızoğlu'nun yarım bıraktığı konutlar, bağımlılarının meskeni haline geldi

Giriş Tarihi: 8.7.2015
Kaçak müteahhidin sitesi suçlu yuvası
Antalya'da geçen 31 Mart'ta ülke genelinde yaşanan elektrik kesintisinden yararlanarak 'elektronik kelepçe'sini kırıp firar eden müteahhit Ahmet Sakızoğlu'nun yapımını tamamlamadığı konutlar, uyuşturucu bağımlılarının meskeni haline geldi. Ferrari otomobillerle verdiği pozlar nedeniyle 'Ferrarili Müteahhit' olarak anılan firari Ahmet Sakızoğlu'nun Yeşildere mahallesi 1176 sokakta yarım bıraktığı 186 konuttan oluşan sitenin inşaatı, uyuşturucu ve uçucu madde bağımlılarının meskeni haline geldi. Her biri birden fazla kişiye satılan, mülkiyeti davalık olan dairelerin kapılarını kırarak içeri giren bağımlılar, civarda yaşayanların korkulu rüyası olmuş durumda. Polis binalarda sık sık yaptığı kontrolde hakkında yakalama kararı bulunan bağımlıları gözaltına alırken, diğerlerini serbest bırakıyor.

UYUŞTURUCU MERKEZİ

186 dairelik sitenin sadece 13 dairesinde ikamet sahiplerinin oturduğunu ifade eden mahalle sakinlerinden Yavuz Eren, "Ahmet Sakızoğlu arkasında sadece emlak mağdurlarını bırakmadı. Bu evlerde her gün gençler vücuduna zehir enjekte ediyor. Antalya gençliği Sakızoğlu'nun evlerinde zehirleniyor. 10 yaşında çocuklar bile eroin kullanıyor" dedi.

ÇOCUĞA TECAVÜZ İDDİASI
Bölge sakinlerinden Havva Güvenç ise boş binalarda kalan uyuşturucu bağımlılarının tehlike yarattığını, geçen hafta bir erkek çocuğuna tecavüz ettiklerine tanık olduğunu iddia etti. Bu olay nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu kaydeden Güvenç, "Korkumuzdan evimizin her yerini demir parmaklıklarla çevirdik. Ev değil sanki hapishane. Dışarı çıkamıyoruz. İnşaatlar tamamlanmadığı için elektrik, su, iskan, mülkiyet sorunları var. Bağımlılar burayı istila etti" diye konuştu. Sakızoğlu'nu firar ettikten sonra sitenin önünden geçerken gördüğünü de iddia eden Güvenç, "Gözlük takıp son model araçlarla buradan geçiyor" dedi.

BAĞIMLILARIN MERKEZİ
Firari müteahhit Ahmet Sakızoğlu'nun yapımını tamamlamadığı konutlar, uyuşturucu bağımlılarının ve suçluların meskeni haline geldi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaçak müteahhidin sitesi suçlu yuvası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN