Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya trafiği nefes aldı

Antalya'da trafik sorununu çözecek projeler bir bir devreye giriyor. Elvan'ın girişimleri ile hız kazanan projeler Antalya'da ulaşımı kolaylaştırıyor

Giriş Tarihi: 10.7.2015
Antalya trafiği nefes aldı
Antalya'da trafik sorununu çözecek projeler bir bir devreye giriyor, sürücüler rahat bir nefes alıyor. Özellikle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ve Antalya Milletvekili Lütfi Elvan'ın girişimleri ile hız kazanan karayolu projeleri Antalya'da ulaşımı kolaylaştırıyor.

KÖPRÜLÜ KAVŞAKLAR

Köprülü kavşaklar Antalya için ciddi bir kazanım oldu. Mayıs ayında açılan Hal, Altınova ve Aksu kavşakları trafikte önemli bir rahatlama sağladı. Bekleme süreleri azaldı, kesintisiz ulaşımın önü açıldı. Havalimanına ulaşmak isteyenlerin işi kolaylaştı, trafik akışı arttı, yol konforu yükseldi.

YENİ KAVŞAKLAR

Yapım işi devam eden kavşakların da iyiden iyiye trafik sorununa çare olacağı bildirildi. Demokrasi, Expo, Kadriye ve Serik kavşaklarında yapım çalışmaları devam ediyor. Bu kavşakların G20 zirvesi öncesinde tamamlanması hedefleniyor. Ayrıca Anfaş, Havalimanı ve Çallı Kavşakları da Expo 2016 öncesinde Antalyalıların hizmetine sunulacak. Böylece 20 kavşağın 14'ü Expo 2016 öncesinde tamamlanarak trafiğe açılacak. Öte yandan Gebiz, Kocayatak, Çandır, Cumalı, Karadayı ve Boğazkent kavşaklarının da proje çalışmalarının 2015 yılında tamamlanacağı ve 2016'da yapım ihalelerine çıkılacağı açıklandı. Tüm kavşaklar tamamlandığında şehir merkezinin havalimanı ve Belek ile ulaşımı kesintisiz sağlanacak.

BATI ÇEVREYOLU

14 kilometrelik Batı Çevreyolu'nun 6 kilometrelik kesimi 6 Haziran'da hemzemin kavşak bağlantıları ile trafiğe açıldı. Liman Kavşağı ile Uncalı mezarlığı kesiminin trafiğe açılmasıyla ağır tonajlı taşıt trafiği Batı Çevreyolu'na yönlendirildi. Böylece Konyaaltı plajlarında yoğun yaya trafiği daha güvenli hale geldi.

KUZEY ÇEVREYOLU

Bu arada toplam 50 kilometre uzunluğundaki Kuzey Çevreyolu'nun 37 kilometrelik kesiminin yapım ihalesinin Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapıldığı öğrenildi. Sözleşmenin bu ay içinde imzalanması bekleniyor.

SERİK-BELEK TURİZM YOLU
Tüm bu yatırımların yanında G20 Zirvesi'ne yetiştirilecek bir başka yatırım da Serik-Belek arasında sürüyor. Serik-Belek arasındaki 6 kilometrelik turizm yolunun bölünmüş yol haline dönüştürülmesi çalışmaları Haziran itibariyle başladı. Ayrıca G20 Zirvesi öncesinde tamamlanmak üzere Havalimanı-Kadriye kavşağı arasındaki güzergahın peyzaj çalışmalarına da başladığı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya trafiği nefes aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN