Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bataklıktan film setlerine

Antalya'da uyuşturucunun pençesinden kurtulan Seçil Aşık, ASMEK kursları sayesinde edindiği mesleği ile sinema setlerinin aranan makyözlerinden oldu

Giriş Tarihi: 18.7.2015
Bataklıktan film setlerine
Antalya'da lise birinci sınıfta iken uyuşturucunun pençesine düşüp okuldan atılan ve ölümün eşiğine kadar gelen Seçil Aşık, önce uyuşturucudan kurtuldu ardından da uyuşturucu kurbanı 20 liseli genci kurtardı. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Sanat ve Meslek Edindirme Kursları'nda (ASMEK) temel makyaj eğitimi alan Aşık, mesleğini geliştirerek Türkiye'de film setlerinin aranan makyözü olmayı başardı. Senaryo yazarlığına da başlayan Seçil'in filmlere taş çıkartacak bir hayat hikayesi var.

LİSEDE BAŞLADI

Seçil Aşık Antalya'da lise birinci sınıfa giderken, sigara bile kullanmazken, 'Bir kereden bir şey olmaz' diyerek uyuşturucu bağımlısı oldu. Eroin alabilmek için ailesinin altınlarını ve dövizlerini sattı. 'Gel sana uyuşturucu verelim' diyenlerin tacizine uğradı, darp edildi... Derslerinde başarısız oldu. Bir yıl sınıfta kaldı. Lise son sınıfta iken uyuşturucu kullanmaktan okuldan atıldı. Yıkımlar arka arkaya gelince evini ve ailesini terk etmek zorunda kaldı.

HER ŞEYİ SIFIRLADI

Uyuşturucu kullanırken defalarca ölümün eşiğine geldiğini belirten Aşık, "Bağımlı olduktan sonra polisler yakaladı. Tedavi amaçlı bir kez Antalya'da AMATEM'e yatırıldım. Bir kez Manisa'ya tedavi amaçlı götürüldüm. Her tedavi sonrası biraz daha fazla uyuşturucu almaya başladım. Tam bağımlı olduktan sonra her şeyi sıfırladım. Defalarca intihar etmek istedim. En son koluma enjekte ettiğim uyuşturucudan sol kolum enfeksiyon kaptı. Doktorlar kolumu kesmekten bahsederken, ben uyuşturucuyu düşünüyordum. Narkotik polisleri beni buldu. Tedavi olmam için İstanbul'da özel bir merkeze gönderdi. Orda tedavi oldum. Antalya'ya dönüşte de Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Antalya Temas Noktası'nda tedavime devam edildi" diye konuştu

SİGARA BİLE KULLANMIYOR
Şu an 24 yaşında olan Seçil Aşık, uyuşturucudan tamamen kurtuldu. Artık yeniden doğduğunu da belirten Aşık, "Beni görenler 'Bu kız bıraktıysa herkes bırakır' diyor. Bu gerçekten hoşuma gidiyor. Sigara bile kullanmıyorum. Yeni arkadaş çevrem oldu. Sosyal faaliyetler ile de kişiliğimi buldum. Takı tasarım kursu aldım. Bir mesleğim bile oldu. Yarım kalan lise eğitimimi tamamladım. Sıra ünivresitede" dedi.

SENARYO YAZIYOR
Seçil Aşık'ın yazıp oynadığı tiyatro oyunu, Muratpaşa Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Antalya Temas Noktası hizmet binasının açılışında sahnelendi. Aşık, şimdi de yaşadıklarını film senaryosu haline getiriyor. Aşık ayrıca kaybettiği 6 yılı telafi etmek için gece gündüz çalışıyor. Şimdiye kadar 20 arkadaşına uyuşturucuyu bıraktırdığını belirten Aşık, "Kendi hayatımı anlatınca çok etkileniyorlar" dedi.

ARANAN MAKYÖZ OLDU

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz açılan Sanat ve Meslek Edindirme Kursları'nda (ASMEK) makyaj eğitimi alan Seçil Aşık, mesleğini hızla geliştirdi. Yaratıcı makyajları ile aranan makyözlerden oldu. İstanbul'a günübirlik film setlerine gidiyor. Antalya'da mankenlik ajanslarının çekimlerinde görev alıyor. İnternette kendi çalışmalarını sergiliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bataklıktan film setlerine
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN