Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Volkan'ın yüreği var

Doğuştan iki kolu bulunmayan, yemek ve benzeri ihtiyaçlarını ayağıyla gideren 1.30 metre boyundaki Volkan Oğuz, yaşam sevinciyle herkese örnek oluyor

Giriş Tarihi: 19.7.2015
Volkan'ın yüreği var
Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde Necati ve Ayşe Oğuz çiftinin ilk çocukları olarak dünyaya gelen 19 yaşındaki Volkan Oğuz, iki kolunun bulunmaması nedeniyle dezavantajlı başladığı hayatta, yaşama sevincini kaybetmedi. Ayaklarıyla tuttuğu kalemle yazı yazan, ayaklarıyla çatal kaşık tutarak yemeğini yiyen ve eğitim hayatını devam ettiren Volkan Oğuz, aynı zamanda tiyatro oyunlarında oynayıp, kısa film de çekti. Oğuz, bir yandan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği'nde eğitimini sürdürürken, bir yandan da Alanya'da bulunan bir otelin halkla ilişkiler biriminde çalışıyor.

ENGELLERE TESLİM OLMADI

Sadece engellilere değil, tüm insanlara örnek olan yaşam hikayesini Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Engin Üngören ile verdiği Hayvanat Bahçesindeki Kutup Ayısı isimli seminerlerle aktaran Oğuz, "Teslim olmadım, mücadeleme devam ettim" sözüyle insanlara mücadele azmi vermeye çabalıyor. Durumu Allah'ın takdiri olarak değerlendiren Volkan Oğuz, "Yağmurlu günlerde okulda yazı yazmak için ayakkabımı çıkardığımda arkadaşlarım 'Ayağın kokuyor' diyerek iğneleyici sözlerde bulundu ama tüm engelleri aştım" dedi.

ARABA KULLANIP OYUNCU OLACAK
Engelliler için yapılan bir sınav sırasında tanıştığı Yrd. Doç. Dr. Engin Üngören'in teklifiyle seminer vermeye başladığını bildiren Oğuz, "İnsanların küçük şeyleri dert etmelerine gerek yok. Ben böyle mücadele ediyorsam, dışlandığıma aldırış etmiyorsam, kimsenin hiçbir şeyi dert etmesine gerek yok. Şu anda 19 yaşındayım. Bu yaşıma kadar kendim için mücadele ediyordum. Şimdi tüm engelli kardeşlerim, ağabeylerim, ablalarım için mücadele edeceğim" diye konuştu. Bundan sonra ehliyet alarak kendi otomobilini sürmeyi hedeflediğini belirten Oğuz, ikinci hedefinin de iyi bir oyuncu olmak olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Volkan'ın yüreği var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN