Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmde 'şeker' gibi rekor

Antalya Havalimanı'nda 24 saatte bin 12 uçak iniş-kalkış yaparak tüm zamanların rekoru kırıldı. 24 saat süresince ortalama her dakika bir uçak iniş ve kalkış yaptı

Giriş Tarihi: 20.7.2015
Turizmde 'şeker' gibi rekor
Turist sayısında yüzde 9 düşüş yaşanan Antalya'da, Ramazan Bayramı turizme yaradı. Bayram dönemine otellerin dolulukları yüzde 90 seviyelerine ulaşırken, Antalya Havalimanı da 18 Temmuz Cumartesi günü iniş-kalkış yapan uçak sayısında tüm zamanların rekorunu kırdı. Rekoru, yerli tatilciler değil yabancı turistlerin ilgisi getirdi. Rekoru, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Antalya Başmüdürü Osman Serdar açıkladı. Osman Serdar, 18 Temmuz'da Antalya Havalimanı'nda bin 12 uçağın iniş kalkış yaptığını ve toplamda 169 bin yolcuya hizmet verildiğini açıkladı.

150 BİN YABANCI

Osman Serdar, hizmet verilen yolcuların 150 bininin yabancı, 19 bininin ise yerli olduğunu açıkladı. 24 saat süresince ortalama her dakika bir uçak inişkalkış yaptı. Önceki rekor geçen yıl bin 10 uçakla kırılmıştı. Yolcu sayısında ise bu yılın rekoru kırıldı. Tüm zamanların yolcu sayısı rekoru ise 182 bin yolcu ile yine 2014 Temmuz ayına ait. Hava sıcaklığının 40 dereceye ulaştığı Antalya'da sayıları 14 bini bulan havalimanı çalışanının, bir günde iki yüz bine yaklaşan yolcuya hizmet verdiğini vurgulayan Serdar, "Havalimanı turistlerin ilk karşılandığı yer. Verdiğimiz hizmet misafirlerimizi memnun edecek kalitede olmalı. Yaptığımız anketler de yüzde 95 memnuniyete ulaştı. Bu çalışanlarımızın başarısı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmde 'şeker' gibi rekor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN